Ads 468x60px

niedziela, 1 czerwca 2014

"Tamagotchi Friends", przeżywam drugą młodość!

Tamagotchi Friends to kontynuacja kultowej zabawki z drugiej połowy lat 90 ubiegłego wieku. Pamiętam, kiedy dostałam swoje wymarzone "jajko", co prawda nieoryginalne, ale zabawy było co niemiara! Mój kogut był ze mna wszędzie - nawet przemycałam go do szkoły, żeby przypadkiem nie był głody albo "z kupą". Traumatycznie wspominam moją rozpacz, kiedy po 99 dniach opieki nad nim powiedział mi "Bye bye". Lata mijały, ale "kurczak" czekał na swoją nową sznasę. Po 17 latach się doczekał - jego właścicielką została moja córka (6), niestety klawisz "zatwierdzająy zadania" nie wytrzymał próby czasu...
Kilka dni temu dostałam propozycję przetestowania nowej wersji kultowego jajka - Tamagotchi Friends, zobaczcie co słychać w krainie wirtualnych zwierzaków...
Przedstawiam Wam "klejnotową" serię stworków. Dorotka dostała różowe jajo, ja stałam sie posiadaczką fioletowego (z Pawełkiem (3) na "doczepkę" ;-)). Do uruchomienia potrzeny był śrubokręt, dwie baterie AAA "małe paluszki" i już w naszym jajku "obudziło się" życie.
Byłam bardzo ciekawa jak swoje "zwierzątko" przyjmie moja sześciolatka... Od "ery tamagotchi", świat bardzo się zmienił - nie było komórek, laptopów, tabletów i wielu jeszcze innych gadżetów, o internecie w domu nie wspominając... Jednak widzę, że nowa edycja w dzisiejszych realiach "daje radę". Nie tylko mnie, ale równiez Dorotkę (6) i Pawełka (3) zabawka wciągnęła (choć dla naszego chłopaka, jest jeszcze dość trudna w obsłudze, ale i tak jakoś daje radę).
Dorotka z przejęciem "wychodzi" na spacer, karmi, bawi się, zbiera punkty i ogromnie się cieszy, z każdych zakupów w sklepiku. Tak, ta wersja ma nawet wirtualny sklepik, gdzie można kupić jedzonko, jak i biżuterię dla swojego tamagotchi.
Kolejna nowościa jest możliwość przechodzenia między jajkami i to właśnie wzbudza największe emocje.
Żałuje, że takie łączenia są możliwe tylko pięć razy dziennie. Tamagotchi mogą wysyłać sobie prezenty, wiadomości, a nawet - kiedy dorosną i zgadzają się ze sobą - mogą wziąć ślub. Do momentu "założenia rodziny" jeszcze nie doszłyśmy, ale obecne kontakty zdecydowanie mi wystarczają. :-)
Nowa wersja kultowej zabawki posiada kod, który można wykorzystać w aplikacji internetowej - na stronie produktu TU.
Tamagothi friends to zabawka, która według mnie łączy pokolenia- ja mam swoją "drugą" młodość, a moje dzieci odkrywają ją po raz pierwsz y- dzieląc się radością z nami i ucząc opiekuńczości. Zaletą jest jeszcze mały rozmiar czyt. można zabrać ja wszędzie. :)
Ciekawe, jak dalej będzie wyglądała opieka nad naszymi stworzonkami. Pawełek dziś zażyczył sobie wersję dla chłopaka. :-)

1 komentarz:

 

Obejrzało nas

Tymczasem w Bydgoszczy...