Ads 468x60px

czwartek, 8 maja 2014

10 - 11 maja 2014: V Bydgoskie Dywany Kwiatowe już w ten weekend!

Dzisiaj wielki dzień - Pawełek został zakwalifikowany do przedszkola, co oznacza, że od września mam w domu przedszkolaka. Ciesze się ogromnie, bo U Krecika Szybownika jest bardzo fajnie. Dorotka realizuje w niej "zerówke" i bardzo żałuje, że od września musi iść do szkoły... jednak dziś nie o tym. :-)
Jeśli nie macie planów na weekend, a będziecie w okolicach Bydgoszczy, to warto do nas wybrać. Bydoskie Dywany Kwiatowe na Wyspie Młyńskiej zawitają już piąty raz. To naprawdę coś fantastycznego!
Tysiące pięknych główek tulipanów, w wielu odmianach ułożone tak, że razem tworzą obraz. W ubiegłym roku utwołyły malowidło Leona Wyczółkowskiego, w tym roku tematem jest "Jan Paweł II dla Wujka". Jeszcze sobie tego nie wyobrażam, ale zdecydowanie chemy zobaczyc to z bliska! :-)
 Usypywanie obrazu zacznie się w sobotę 10 maja, o godzinie 8.00, a uroczyste otwarcie nastąpi o 12.00 na Wyspie Młyńskiej. Zapowiedziane są rówmniez inne atrakcje towarzyszące m.in. występy, konkursy, a także stoisko z gęsiną. Impreza potrwa do godziny 18.00, ale spokojnie potem nikt tego nie będzie "zwijał dywanu". :-)
My w ubiegłym roku byliśmy dopiero w poniedziałek i jeszcze kompozycja była w dobrym stanie. Jeżeli chcecie zobaczyć poprzednie edycje, można wejśc na fanpejdż Bydgoskie Dywany Kwiatowe. a poniżej kilka naszych fotek. :-)

2 komentarze:

  1. Fantastyczny pomysł. Szkoda, że tak daleko.

    OdpowiedzUsuń
  2. Szkoda, że nie przeczytałam wcześniej, ale może coś jeszcze dzisiaj będzie? :)

    OdpowiedzUsuń

 

Obejrzało nas

Tymczasem w Bydgoszczy...

Newsletter