Ads 468x60px

środa, 23 kwietnia 2014

Światowy Dzień Książki uczciliśmy godnie...

Z okazji dzisiejszego święta, zrobiłam dzieciom wielką frajdę - wieczór baśni. Nasze maluchy bardzo lubią słuchać bajek, na ogół zaszczyt czytania ma tata, ale dzisiaj wypadło to na mnie. Wybrałam dla nich moją ukochana książkę z dzieciństwa: "Bajarka opowiada" w opracowaniu Marii Niklewiczowej. Jest to książka "wystana" przez moją mamę w księgarni, w pierwszej połowie lat 80 ubiegłego wieku. Zapłaciła za nią 400 zł! ;-) Pamiętam, że opowiadań z tej książki mogłam słuchać "na okrągło" i nigdy mi się nie nudziły. Najwięcej zamęczałam nią dziadka i z nim najbardziej mi się kojarzy.
"Bajarka opowiada" to zbiór baśni z całego świata, takich dla dzieci, jak i dorosłych. Każda oczywiście z morałem. Kiedy byłam małą dziewczynką inaczej je postrzegałam niż teraz, ale nadal czytam je z zachwytem. Historie mają różne korzenie m.in. arabskie, skandynawskie, indyjskie, rosyjskie, afrykańskie i oczywiście polskie. Różnorodność ich sprawia, że czytanie jest prawdziwą przyjemnością. Mamy szanse przenieść się w świat rusałek, mówiących zwierząt, dzielnych rycerzy i księżniczek. Jeśli jeszcze tej książki nie znacie, to gorąco polecam!
Nasz egzemplarz ma już 32 lata. Czasy nieco się zmieniły, nie ma już tamtej księgarni... Pozostała ponadczasowość baśni.
Bardzo się cieszę, że Wydawnictwo Zysk i S-ka wznowiło wydanie tej książki. Jeśli nie macie pomysłu na prezent zwłaszcza dla "mola ksiazkowego", naprawdę warto zainwestować w tą pozycję!

6 komentarzy:

 1. Ilez pieknych wspomnien mam zwiazanych z ta ksiazka. Niestety nasza kopie pogryzl nam chomik :) Polecam serdecznie te pozycje.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawie u Ciebie, pozdrawiam i zapraszam do nas :)
  http://kasiulekkochany.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Wygląda na stary egzemplarz i wiekowy... musze skoczyć do rodziców na strych i obejrzeć swoje dziecięce książki z bajkami - może moje dzieci wykażą zainteresowanie ? :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja też gorąco polecam tę książkę. Do dziś pamietam wiele opowiadań w niej zawartych, mimo upływu tak wielu już lat. Dziękuję za przypomnienie tej pozycji książkowej - koniecznie muszę ją znaleźć i podsunąć swoim dzieciom. Również polecam każdemu z Was, nie tylko dzieciom.

  OdpowiedzUsuń
 5. Cudowna książka do pościeli - każdy powinien ją przeczytać

  OdpowiedzUsuń
 6. Gorąco polecam baśnie i czytanie dzieciom. Doskonale pamiętam jak rodzice mi czytali i jakie mam teraz wspomnienia i uczucia ciepła z tym związane. Dla dzieci jest ważnym aby rozumiały, że się o nie troszczy i to uczucie pozostanie im na zawsze. A czytanie może w tym tylko pomóc.

  OdpowiedzUsuń

 

Obejrzało nas

Tymczasem w Bydgoszczy...