Ads 468x60px

piątek, 14 lutego 2014

Maluch w Sieci: Gry dla trzylatka, Pawełek (~3) na Lulek.tv

Nasz Pawełek (~3) zazdrości Dorotce (~6) gry na komputerze. Od paru dni chodzi za nami, stuka po klawiaturze i pokazuje, że on też pracuje tak jak tata. Dziś mama Małgosia pojechała na zakupy... a faceci usiedli do komputera - podłączyli do kompa drugą myszkę (z tego artykułu) i zalogowali się na Lulek.tv (nasza recenzja tutaj).
Mała uwaga techniczna: jeśli do komputera podłączymy dwie myszki - każde z tych urządzeń prowadzi kursor i umożliwia klikanie - dlatego dziecko ma mniejszą i wygodniejszą myszkę (asekuracyjnie) na kablu.
Na początku naszej męskiej przygody "poszliśmy" do lasu. Poznawanie lasu to dobry pomysł na rozpoczęcie nauki klikania. Każda postać na tej planszy jest animowana i zachęca dziecko do interakcji.
Pawełek bardzo polubił liska i wierszyk o jeżynach.
Podobną planszą, którą możemy wykorzystać do nauki prowadzenia myszki jest Wieś.
Znajdziemy tutaj wiele budynków do otwarcia, kotki do pogłaskania i jeżdżący traktor - faaantaaastyczna sprawa!
Pawełek lubi wszystko co jeździ i hałasuje. Bardzo dobrym ćwiczeniem na klikanie okazała się Winda.
Każde z pięter zostało oznaczone numerkiem i ma różne szczegóły. Zadaniem Pawełka było klikanie w przyciski windy - oznaczonych jak piętra z kolorowymi drzwiami. Skrzat żądał piętra, a ja mówiłem mu, co jest charakterystycznego na wskazanym piętrze. Suuuuper zabawa! :-)
Największą radością było... Golenie taty. W tej grze jest dużo ruszania myszką - bardzo dobre ćwiczenie na opanowanie "mychy".
Na Lulek.tv znajdziecie bardzo wiele gier i zabaw dla małych i dużych. Jeżeli macie dziecko w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym - na pewno warto je zapoznać z tym serwisem.

Polecamy! :-)

1 komentarz:

  1. Fajna strona - czasem można zajrzeć i pobawić się z dzieckiem. Jednak u nas preferujemy ograniczanie komputera na rzecz gier planszowych bądź innych zabaw w których dziecko berze aktywny udział, dobrze się bawi a przy okazji może się czegoś nauczyć.

    OdpowiedzUsuń

 

Obejrzało nas

Tymczasem w Bydgoszczy...