Ads 468x60px

środa, 18 grudnia 2013

Mega Bloks: "Barbie - Build'n Play Glam Salon" - recenzja

Jakiś czas temu zgłosiłam chęć udziału w testach klocków, na stronie BabyBoom.pl i udało się! :-)
Dorotka (5,7) dostała komplet klocków Mega Bloks z serii Barbie - "Salon Piękności". Kiedy zobaczyłyśmy opakowanie byłyśmy zachwycone!
Takie to piękne o dziewczęce - Dorotka aż piszczała z radości, bo własnie jest na etapie Barbie. Otworzyłyśmy pudełko... a tak jeszcze więcej różu. :-)
Klocki są staranie wykonane, idealnie pasują do siebie, mają wiele elementów wyposażenia.

Wydaje mi się jednak, że wiek "od 4 lat" jest zaniżony przez producenta, choćby ze względy na bardzo małe elementy jak np. pomadka czy pędzelki, a także zbyt łatwo rozkładające się lalki, które jak dla mnie są zbyt delikatne. Sam pomysł serii bardzo nam się podoba, bo zapewnia czas dziecku na długie godziny zabawy.
W przypadku młodszych dzieci zdecydowanie potrzebna jest pomoc rodzica przy budowaniu (plus za świetną instrukcję budowania :-)). Dorotka ma prawie 6 lat i jest bystrzakiem, który fantastycznie buduje z klocków, ale mojej pomocy potrzebowała i to nawet bardzo! IMHO klocki powinny być dla dzieci "od 6 roku życia". Kiedy jednak salon powstał nie można było jej od niego odciągnąć.
Denerwowało ją jedynie to, że lalkom zbyt często spadają włosy i stroje dodatkowe nie mają miejsca, żeby je ułożyć. W skali od 1 do 10, przyznajemy 7. :-)
Super zabawa, którą rekomenduje mama!

3 komentarze:

 1. Hej :) Bardzo podoba mi się Twój blog, do którego zaglądam od jakiegoś czasu, dlatego też z chęcią nominowałam Cię do Liebster Blog Award. Zapraszam do mnie po instrukcje i pytania :) : http://mylifestyle.com.pl/ Pozdrawiam, Agnieszka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam,
  my may mini zestawik Lego friends i Emmie także stale spadają włosy.

  OdpowiedzUsuń

 3. تركيب جبس بورد بالرياض تركيب جبس بورد بالرياض
  معلم دهانات بالرياض معلم دهانات بالرياض
  ارخص نقل اثاث بجدة ارخص نقل اثاث بجدة
  فني تركيب ورق جدران بالرياض فني تركيب ورق جدران بالرياض
  نقل عفش من الدمام الى الاردن نقل عفش من الدمام الى الاردن


  OdpowiedzUsuń

 

Obejrzało nas

Tymczasem w Bydgoszczy...