Ads 468x60px

czwartek, 5 grudnia 2013

"Czytam sobie" z McDonald's - Happy Meal

Parę dni temu przyszła do nas paczka - niespodzianka, która spodobała się nie tylko mnie, ale również moim dzieciom. Wiem, że brzmi tajemniczo. :-) Mowa tu o książkach z Akcji "Czytam sobie", które dostaliśmy od partnera promocji - McDonald's. Są różne zdania na temat tej sieci - jedni są fanami takiego jedzenia, inni wręcz przeciwnie. My stosujemy złoty środek i jadamy tam od czasu do czasu, choć nie ukrywam, jestem wielką fanką lodów i shake'ów. IMHO akcja czytelnicza to świetny pomysł i gorąco ją polecamy! "Restauracyjna" biblioteka Akcji "Czytam sobie" to siedem książeczek o trzech różnych poziomach trudności i umiejętnościach dziecka.
Poziom pierwszy nosi nazwę "Składam słowa". Jest to propozycja dla dzieci, które dopiero uczą się czytania, zostały napisane przy użyciu podstawowych głosek i z zastosowaniem krótkich zdań.
Poziom drugi to "Składam zdania" książeczki zostały napisane z użyciem nieco dłuższych opisów i dialogów odpowiednio dopasowanych do umiejętności czytelniczych dzieci w wieku 5-9 lat.
Poziom trzeci- "Połykam strony", dostosowany do dzieci, które bez trudu radzą sobie z bardziej złożonymi tekstami.
W księgarniach dostępnych jest jeszcze kilka pozycji (zeszyty poziomów I i II cena rynkowa 12,99 zł, poziom III kosztuje 14,99 zł).

Książeczki bardzo przypadły nam do gustu: duże litery, ciekawe ilustracje i mądre treści, to wszystko sprawia, że dziecko chętnie sięga po książkę. Przy spadającym czytelnictwie myślę, że jest to ważne.
Dorotce (5,5) najbardziej spodobała się "Baba Jaga na deskorolce" Zbigniewa Dmitroca.

Książki z serii "Czytam sobie" zostały opracowane przez Edukacyjny Egmont w zgodzie z podstawą programową MEN. Napisali je wybitni współcześni polscy pisarze, a o grafikę zadbało grono wspaniałych artystów, zajmujących się ilustracjami.
Patronami Akcji "Czytam sobie" są Biblioteka Narodowa (objęła honorowy patronat), Empik, Akademia Nauki, Fundacja "Dziecięca Fantazja", Wydawnictwo Edukacyjny Egmont.

Książeczki będą dostępne w restauracjach McDonald's do 10 grudnia 2013r.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

 

Obejrzało nas

Tymczasem w Bydgoszczy...