Ads 468x60px

poniedziałek, 25 listopada 2013

Pluszowy Miś ma już 111 lat! :-)

25 listopada to Międzynarodowy Dzień Misia Pluszowego. Nie wiem jak u Was w domach, ale u nas pluszaków jest sporo, żeby nie powiedzieć - za dużo, ale chyba największym sentymentem są darzone pluszowe misiaki. Dorotka (5,5) od pierwszego dnia nie rozstaje się z misiem "czerwononosym", który jest już mocno wyściskany i po przejściach, ale za to najukochańszy!
Pawełek (2,5) w zasadzie jest wyznawcą kotka i małego króliczka, ale ulubionego misia również posiada.

Historia misia wiąże się z wydarzeniami z listopada 1902r. w Stanach Zjednoczonych. Podczas polowania, w którym uczestniczył Teodor Roosevelt, jeden z jego towarzyszy postrzelił małego niedźwiadka. Kiedy prezydent zobaczył małego misia, kazał go uwolnić. Wydarzenie to zostało ujęte w historyjce obrazkowej w jednej z tamtejszych gazet. Historyjka ta zainspirowała Morrisa Michtona, który postanowił handlować pluszowymi misiami, z zdrobnieniem imienia prezydenta i tak powstał Teddy Bear. Pierwszy miś wyszedł z fabryki w 1906r. i od tej pory  zachwyca dzieci.

Dorotki przedszkole też dziś obchodziło to Święto. Każde dziecko zabrało dziś ze sobą  z domu swojego ulubionego misia, któremu pokazało przedszkole, a nawet bibliotekę, w której były na wycieczce. Dziś też pojawiły się misie, które zostały stworzone na konkurs. Misiów całe mnóstwo, a każdy inny i wyjątkowy. Zobaczcie, jakie piękne!


A jaki był Wasz ulubiony miś?

3 komentarze:

 1. Lepiej nie pytaj mnie o misie. Więcej informacji na blogu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale śliczne jest to zdjęcie Pawełka z misiem:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To Dorotka przeszło 5 lat temu :) Dziś z tym samym misiem śpi.

   Usuń

 

Obejrzało nas

Tymczasem w Bydgoszczy...