Ads 468x60px

niedziela, 6 października 2013

Pierwszy miesiąc Dorotki w przedszkolu / Maxim: "Moje pierwsze znaki drogowe"

Minął już miesiąc od kiedy Dorotka (5,5) jest "zerówkowiczem". Wreszcie chodzi do przedszkola - dokładnie do tego, do którego zawsze chciała, lecz nigdy nie udało nam się "załapać". Jest zachwycona i ma masę entuzjazmu do nauki. :-)
Mi również bardzo podoba się ta placówka i wiem, że będę się starała, aby Pawełek (2,5) od przyszłego roku też tam chodził. Na samym początku pojawił się tylko jeden mały "foszek", a mianowicie - znaczek z jakim jej przyjdzie żyć przez cały rok przedszkolny to znak drogowy "zakaz wjazdu samochodem".
Przeżyła jakoś ten fakt, bo cała grupa ma znaki drogowe, a ten nie był jeszcze najgorszy (o ile są dobre i złe znaki drogowe ;-)).
W przedszkolu zaczęła zadawać pytania, co poszczególne znaki oznaczają i uświadomiłam sobie, że w zasadzie nigdy nie rozmawiałyśmy o znakach drogowych, no... może nie licząc przejścia dla pieszych czy świateł.
Z pomocą w nauce znaków przyszła nam firma Maxim, z puzzlami "Moje pierwsze znaki drogowe". Jest to świetna gra (składa się z 32 elementów), która polega na dopasowaniu poszczególnych znaków drogowych do sytuacji przedstawionych na obrazkach.

Obrazki są bardzo ładnie wykonane - duże, kolorowe i wyraźne, a same puzzle są na tyle grube, ze nawet młodsze dzieci mogą się nimi bawić. Naszym dzieciom bardzo spodobało się opakowanie w formie walizeczki, dzięki której puzzle są atrakcyjne do przenoszenia.Gra ta jest przeznaczona dla 4-9 latków, ale myślę, że to świetny prezent już dla 3 latka.
Zalety jakie zauważyłam podczas użytkowania:
  • gra świetnie pomaga zapamiętać znaki drogowe,
  • rozwija logiczne myślenie i zachęca dziecko do obserwacji otoczenia podczas spacerów,
  • pomaga zrozumieć, do czego służą znaki i dlaczego są ustawione w danym miejscu,
  • rozwija zdolności manualne dziecka,
  • świetnie nadaję się także do zabawy samochodami, które muszą poszczególne znaki przestrzegać. :-)
Przyznam, że prędzej nie znałam tej firmy Maxim, a szkoda, bo w swojej ofercie maja bardzo dużo ciekawych propozycji  gier i puzzli dla dzieci w atrakcyjnych cenach.
Puzzle trafiły do nas do testów już jakiś czas temu dzięki portalowi zabawkowicz.pl i KME.

Dziękujemy i polecamy! :-)

1 komentarz:

  1. Mamy puzzle tej firmy, ale o innej tematyce. Te ze znakami też mi się podobają!

    OdpowiedzUsuń

 

Obejrzało nas

Tymczasem w Bydgoszczy...