Ads 468x60px

środa, 9 października 2013

Paweł Zawitkowski i Przyjaciele: "Mamo, Tato co Ty na to? 2 - I nauka i draka, czyli jak zadbać o zdrowie przedszkolaka i uczniaka"

Paweł Zawitkowski i Przyjaciele: "Mamo, Tato co Ty na to? 2 - I nauka i draka, czyli jak zadbać o zdrowie przedszkolaka i uczniaka" to według mnie lektura obowiązkowa każdego rodzica. Książka jest wydana na pięknym kredowym papierze, niezwykle barwna, z ogromną ilością zdjęć i przyjemną dla oka czcionką sprawia, że ma się ochotę zajrzeć w jej głąb.
Zajrzałam i nie żałuję! 200 stron szybciutko przeleciało, a ja w kilku kwestiach jestem mądrzejsza. :-) Książkę czyta się bardzo dobrze - z tego względu, że autor nie tylko pisze o faktach, ale sam uczestniczy w zabawie. Strasznie podobały mi się początkowe rozdziały dotyczące "małpiego gaju" w domu czy ruchomej platformy, pomysł świetny, choć przy naszym metrażu niemożliwy do realizacji.

Panu Pawłowi towarzyszy hasło: " w zdrowym ciele, zdrowy duch", bo wiele rozdziałów książki jest poświęcone właśnie tematyce aktywności i ruchowi  (m.in. zajęcia na basenie, rolki, judo, rower).
Oczywiście książka nie zawiera tylko treści "sportowej", znajdziemy tam również propozycje ciekawych zabaw dla naszych dzieci, tak aby wspólne spędzanie czasu było atrakcyjne dla obu stron  :-) Mi osobiście bardzo przydały się dwa rozdziały: jeden o mowie, w którym logopeda Pani Paulina Stobnicka-Stolarska przedstawia bardzo ciekawe wiadomości o rozwoju i dojrzewaniu umiejętności mowy i drugi o butach na każdą okazję, czyli na co warto zwracać uwagę przy wyborze butów dla naszych dzieci i profilaktyce zdrowej stopy.
Po przeczytaniu książki, jestem jeszcze bardziej oczarowana naszym "polskim zaklinaczem dzieci". Uważam, że ta pozycja, powinna się znaleźć w biblioteczce, każdego rodzica małego dziecka. Konkretna wiedza, z humorem przekazana  pozostaje na dłużej.
Warto dodać, że do książki jest dołączona płyta DVD z 3 godzinami materiałów! Serdecznie polecam i wiem, że zdecydowanie zaopatrzę się w dwie pozostałę książki z tej serii.

Książka trafiła do mnie dzięki zabawkowicz.pl podczas wrześniowego spotkania KME.

1 komentarz:

  1. Ja też wiele pomyslow wynioslam z tej książki do naszych codziennych chwil :)

    OdpowiedzUsuń

 

Obejrzało nas

Tymczasem w Bydgoszczy...