Ads 468x60px

niedziela, 13 października 2013

15 października: Dzień Dziecka Utraconego

Osieroceni Rodzice - ten termin określa tych, którzy utracili swoje dziecko - odeszło przed porodem, krótko po porodzie lub w innych okolicznościach. Te dwa słowa chyba najpiękniej określają stan par dotkniętych rozłąką ze swoimi maluchami. Każda śmierć zostawia w nas piętno. Znaleźliśmy sposoby na to, aby umieć się godzić ze śmiercią - dla chrześcijan jest radością i nadzieją na zmartwychwstanie, dla innych będzie to kolejny krok na drodze reinkarnacji, ktoś jeszcze powie, że zapadnie cisza... Jednak zawsze pozostaje w nas powracająca tęsknota i nieustannie powracające pytanie: Dlaczego?
15 października to szczególny dzień, aby móc poświęcić go na opłakanie tej "maleńkiej miłości". Jeśli znacie takie pary, bądźcie dla nich wyrozumiali - być może będziecie potrzebni do wysłuchania ich historii, wspólnego pomilczenia, odwiedzenia cmentarza. Bądźcie blisko!

Kochani, jeśli doświadczyliście utraty dziecka i dziś szukacie pomocy, odwiedźcie serwis Dlaczego. Organizacja Rodziców po Stracie i Rodziców Dzieci Chorych.
Warto też zajrzeć na Fb.com/dlaczego.stratadziecka i Fb.com/DzienDzieckaUtraconego15pazdziernika - tam znajdziecie informacje o lokalnych spotkaniach, które w tym czasie będą odbywały się w Waszej okolicy.

2 komentarze:

  1. Taka żałoba nigdy chyba się nie kończy. Ja ma taką starszą koleżankę w pracy, która "tego" dnia zawsze bierze wolne. Ona nigdy nie przestałą tak na prawdę o utraconym dziecku myśleć.

    OdpowiedzUsuń
  2. nie da się zapomnieć... nie ważne, w którym tygodniu utraciło się swoje maleństwo.. przecież nosiło się w sobie kolejne życie... wiem co piszę, ponieważ należę właśnie do tych mam..

    OdpowiedzUsuń

 

Obejrzało nas

Tymczasem w Bydgoszczy...