Ads 468x60px

środa, 11 września 2013

Familijne Targowisko Umiejętności i Różności "Od brzuszka do szkolnego fartuszka": Fotoreportaż

W niedzielę po Kościele odwiedziliśmy Familijne Targowisko Umiejętności i Różności "Od brzuszka do szkolnego fartuszka", które zorganizowane było przez portal mamywsieci.pl i Świat Bab. Na imprezie prezentowały się firmy, szkoły, projekty edukacyjne dla dzieci małych i dużych. Wystawców było bezliku, przeciśnięcie się między stoiskami w sali konferencyjnej Stadionu Miejskiego Zawisza nie było wcale prostym zadaniem.:-)
Pierwsza niespodzianka czekała na nas już na parkingu. Busparty - mobilny plac zabaw to niebanalny pomysł na wyprawienie imprezy w dowolnym miejscu na Ziemi. ;-)
Taki autobus dojeżdża na wskazane miejsce, obsługa przygotowuje auto do zabawy i pozostawiają je do dyspozycji dzieci.
Weszliśmy z dziećmi na Zawiszę... Tiru, riru! Jak tutaj miło i kolorowo! Każdego młodego uczestnika witała Myszka Minnie i Klown z Wesolandii - dzieciakom śmiały się "pysiaki". Ich też możecie zaprosić na swoje urodziny / imprezę integracyjną! Ich animatorzy staną na głowie, aby rozruszać Waszą imprezę!
Na Targowisku można było zobaczyć asortyment sklepu internetowego coocoo.pl. Warto do nich zaglądać - bo to miejsce gdzie razem ze swoją pociechą możecie odkrywać przepiękny świat mody dziecięcej. Znajdziecie tutaj także kreatywne i bezpieczne zabawki dla dzieci.
Dorotce (5,5) od razu wpadła w oko prezentacja robotów i klocków Lego. Akademia Młodego Naukowca propaguje nauki ścisłe wśród dzieci i młodzieży. Poprzez innowacyjne kursy w formie warsztatów AMN poszerza i doskonali wiedzę teoretyczną zdobytą w szkole. Podstawą zajęć jest zabawa połączona z nauką. Ta forma zajęć powoduje, że dzieci chętniej uczą się trudnych przedmiotów ścisłych.
Ha! Jeśli mowa o eksperymentach, to nie mogło zabraknąć Pracowni Profesora Ciekawskiego! Tutaj na zdjęciu widzimy "chemiczny sygnalizator drogowy". Aby zobaczyć ten i wiele więcej eksperymentów, musicie koniecznie odwiedzić...

Family Park! Największy plac zabaw "pod dachem" jest dobrze znany wśród najmłodszych bydgoszczan i ich kolegów z całego województwa kujawsko-pomorskiego. Na Fordońskiej 246 w Bydgoszczy nuda się nie pojawia, a karnawał trwa tam cały rok!
Na FTUiR nikt się nie nudził. Na każdym kroku czekały na dzieci niezliczone atrakcje. Dla rodziców to był dobry moment, aby spotkać się z przyjaciółmi i zamienić kilka słów "na żywo".
Szkoła Muzyczna Yamaha zapraszała wszystkich do wspólnego grania i śpiewania. Dorotce i Pawełkowi (2,5) najbardziej przypadły do gustu instrumenty perkusyjne, na których wybijali rytmy z Panem Misiem. Kochani, bloga by nam nie starczyło dla przedstawienia "yamajskiej" oferty. Wpadnijcie koniecznie na ich stronę, tam wszystkiego się dowiecie.
W dzikich hopsasasach wskoczyliśmy na Wyspę - Centrum Wspierania Rozwoju Dziecka. Kolorowy stolik zachęcał nas do kreatywnego spędzenia kilku chwil. Pawełkowi spodobała się samochodowa układanka i kolorowe rulony krepy. Na stoisku Ani można było kupić dobrą książkę dla rodziców i zapoznać się z ofertą fordońskich wyspiarzy.
Poznajecie pana w środku z "różową dziewczynką" na głowie? Ta odważna ekipa brała udział w konkursie na najwyższą parkę, ale cóż... zabrakło nam kilku centymetrów do zwycięstwa. Za rok się im nie damy! ;-)
Football Academy to elitarna szkółka piłkarska dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat bazująca na angielskim systemie szkolenia zawodników. Nie mogło ich zabraknąć na obiekcie Zawiszy, który po 19 latach powrócił do Ekstraklasy.
Akademia Szkraba najdłużej zatrzymała naszą radosną ekipę. Dorota i Pawełek dostali do ręki klej, kolorowe papiery, torebki, patyczki i brokat... Cierpliwie smarowali, papier przykładali, w skupieniu coś tam stukali...
Ta dam! Takie śliczne myszki wykonali! :-) Akademia Szkraba prowadzi zajęcia dla dzieci od 18 miesiąca życia do 3 lat. Ma też w ofercie wiele zajęcia dla mam "chustowych" i "wózkowych".
Akademii Radości Życia Dorotka zrobiła zawieszkę na drzwi. Bardzo nam się podobała pani prowadząca - wszędzie jej było pełno, z każdym porozmawiała i dawała z siebie wszystko. Wspaniale! W oferta tej instytucji znajdziemy między innymi: warsztaty relaksacyjne, kursy decoupage, warsztaty dekoracji wnętrz, warsztaty jubilerskie, kursy lepienia w glinie ze szkliwieniem, kursy analizy kolorystycznej i wizażu, kursy fotografii, kursy florystyki i bukieciarstwa, warsztaty teatralne i dramy dla dzieci.
Już w październiku Akademii Radości Życia zaprasza do nowego portalu mądrych zabaw: ZabawyRodzinne.pl.
Kreatywnie też było na stoisku Centrum Wspierania Rozwoju i Twórczej Edukacji Dzieci. Młodzi inżynierowie mogli próbować swych sił w układaniu klocków, puzzli i rozwiązywaniu prostych labiryntów. Sztukadziecieca.pl to miejsce dla dzieci w każdym wieku. Wasze pociechy poznają nowe zabawy, będą zachęcane do rozwijania własnych umiejętności artystycznych.
Mamy "w drodze" mogły dowiedzieć się o zaletach krwi pępowinowej. Ekspertka Polskiego Banku Komórek Macierzystych SA czekała na wszystkich zainteresowanych i udzielała wyczerpujących informacji na ten temat. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na ten temat, napiszcie koniecznie do Pani Magdaleny Walczak lub skontaktujcie się ze Szkołą Rodzenia Vita.
Większość wystawców miało dla dzieci słodycze lub drobne przekąski. Tymczasem Akademia Kulinarna Sadkiewicz podbiła serce naszego eksperta od ciasta marchewkowego. Pawełek rozsmakował się w świeżych sokach i trudno było go przekonać do zmiany kierunku zwiedzania. :-) "Pycha" wygrał nagrodę niespodziankę dla największego "soczkoluba". Jeśli w Waszym domu też mieszka mały Gordon Ramsay, zapoznajcie się z ofertą Warsztatów Kulinarnych prowadzonych przez Akademię.
Musimy Wam teraz opowiedzieć o śmiesznej sytuacji. Przejechaliśmy przez caluteńką Bydgoszcz, aby spotkać naszych fordońskich sąsiadów. Okazuje się, że tuż obok nas działa Dziecioteka - wypożyczalnia sprzętu dla dzieci. Szkoda, że nie jesteśmy telewizją - byście się uśmiali widząc nasze miny i szczęki zamiatające podłogę. ;-)
W wypożyczalni znajdziecie sprzęt turystyczny i medyczny. Ceny w tej arcyciekawej "bibliotece" zależą od przedmiotu i czasu wypożyczenia. Wystarczy mieć dowód osobisty / podać numer NIP, podpisać umowę najmu, wpłacić kaucję za urządzenie. Pawełkowi bardzo spodobała się przyczepa rowerowa Blue Bird, chyba będziemy musieli kiedyś wypożyczyć to cudo i napisać coś więcej na ten temat. Na życzenie klienta, kurier może dostarczyć sprzęt w każde miejsce Polski. Rewelacja! :-)
Gdy o "hardware" Wam tu wspominamy - koniecznie musimy napisać o super prezentacji na temat fotelików samochodowych i wózków dla dzieci, którą przygotował Akpol Baby. Poszukujecie profesjonalnej porady w tym temacie? Szukacie wyprawki dla malucha? U nich dostaniecie wszystko!
White Rabbit zachwycił nas pięknem barw pastelowych, prostotą, delikatnością i precyzją wykonania. Nasze zdjęcie nie odzwierciedla tego, co chcieliśmy Wam pokazać. Niestety, "internety" nie dają się jeszcze dotykać. :-( Musicie nam na słowo uwierzyć, że te pluszaki są bardzo milusie i przyciągają uwagę swoją niepowtarzalną urodą.
Czy dzieci dobrze się wybawiły? Niech poniższe zdjęcie będzie odpowiedzią. :-)
Do zobaczenia za rok! :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

 

Obejrzało nas

Tymczasem w Bydgoszczy...