Ads 468x60px

piątek, 20 września 2013

"Bezpieczny maluch": Fotoreportaż ze spotkania w Bydgoszczy

18 września w bydgoskim Hotelu City odbyły się warsztaty z cyklu Bezpieczny Maluch. Są to bezpłatne spotkania dla mam "w drodze" i młodych rodziców, których celem jest uświadomienie opiekunom, że bycie odpowiedzialnym - wcale nie jest takie trudne, jak może nam się to wydawać. Na meetingi zapraszani są eksperci z różnych dziecin "życia maluszkowego" - od "brzuszka", przez transport malucha, po opiekę i pierwszą pomoc w nagłych wypadkach.

Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od prezentacji przedstawiciela producenta fotelików Maxi-Cosi. Słuchacze mogli zobaczyć różne rodzaje fotelików, metody ich montażu i wyznaczniki oceny / przydatności "pancerzyków". Ten wykład szczególnie zainteresował "pierwszych rodziców", ale musimy się Wam przyznać, że i my też dowiedzieliśmy się kilkoro nowych rzeczy.
Nasze dzieci wyrosły już z pierwszego fotelika , ale nauki nigdy za wiele. Ten "magiczny" pałąk przy foteliku nie służy tylko do przenoszenia naszych pociech -  tak naprawdę jest to zabezpieczenie, o którym powinniśmy zawsze pamiętać, aby było podniesione. Wykład opowiadał także o przewożeniu dzieci i prawidłowym zapinaniu pasów. Warto było posłuchać eksperta opowiadającego z zapałem, na tak ważny temat. Nie było pytań bez odpowiedzi. :-)
Bardzo dobrym pomysłem było połączenie prezentacji zagadnień bezpieczeństwa w transporcie z ochroną higieniczną OsmozaCare - lecz o tym za chwilę...

Korzystając z okazji, że na zdjęciu mamy Dorotę ze Studio Poduszka - Fotografia Bydgoszcz - chcemy Was zaprosić na Warsztaty Fotograficzne dla mam. Rozpoczynają się one już 24 września! Jeśli chcecie nauczyć się robić dobre fotki, warto się na nie wybrać. Organizowane są grupy dla początkujących i zaawansowanych. Więcej informacji znajdziecie na stronie projektu.

Otoczenie dziecka jest niemniej ważne niż jego ochrona w czasie transportu. OsmozaCare zaprezentowała rodzicom genialną rodzinę produktów z rodziny Clic&Go. Jest  to pierwsza na rynku linia produktów antybakteryjnych, które są jednorazowym aplikatorom z aktywną substancją w środku. Wśród produktów z tej linii znajdziemy krople na opryszczkę (sprawdzone!), na drobne rany, do zwalczania niedoskonałości skóry, do profesjonalnego manicure u siebie w domu.

Pani Anna Appelt - Szkoła Rodzenia "Vita" zaprosiła młodych rodziców do czytania "do brzuszka" i dla maluszka. Badania opisujące procesy rozwojowe dzieci, jednoznacznie pokazują, że już noworodki mają tzw. pamięć płodową a w niej m.in. zakodowany głos mamy i... lektora.
Kochane mamy! Zaproście ojców swoich dzieci do czytania - już od pierwszych miesięcy ciąży. Będzie to świetna okazja do budowania pierwszych relacji mama - tata - dziecko. Jeśli interesuje Was ten temat lub byście chcieli porozmawiać na "tematy ciążowe", warto skontaktować się z SR "Vita".

Największe wrażenie zrobiło szkolenie z pierwszej pomocy dla maluszków, które przeprowadził Medikurs.
Bardzo podobał mi się spokój i opanowanie prowadzącego - mimo, że omawiał naprawdę ciężkie tematy.
Na nasze paniczne krzyki i obawy związane z restytucją serca, otrzymaliśmy ogromną porcję wiedzy profesjonalnej wiedzy, z której mamy nadzieję (nigdy nie) skorzystać.

Byliśmy także na wykładzie Pani Magdaleny Walczak - ekspertki Polskiego Banku Komórek Macierzystych SA. W sposób rzeczowy zostaliśmy zaznajomieni z tematem krwi pępowinowej, jej zaletach i wykorzystaniu w Polsce i na świecie. O tym, że warto zrobić naszemu dziecku taki prezent, mnie osobiście nie trzeba było przekonywać, minusem tego jest (niestety) cena i wielu rodziców, po prostu nie będzie na to stać.
Obecnie w Polsce trwa akcja Dni Krwi Pępowinowej, podczas której w wybranych szpitalach kobiety mogą zrzec się praw do krwi pępowinowej na rzecz banku publicznych komórek macierzystych (w dniach 23 - 26 września 2013 będzie taka okazja m.in. w Bydgoszczy).

Położna, z jednego z bydgoskich ośrodków zdrowia opowiedziała o prawidłowym żywieniu, roli położnej, jak też o zaletach karmienia piersią, pokazując na manekinie różne sposoby przykładania dziecka.

Ostatnim warsztatem w naszej grupie było spotkanie z przedstawicielką firmy Enfamil. Jest to producent mleka modyfikowanego dla niemowląt i dzieci, bogatego we wszystkie składniki odżywcze, wapń i żelazo, a także w kwasy DHA i ARA (szczególne rodzaje kwasów Omega 3 i Omega 6). Wykład dotyczył mleka przeznaczonego dla dzieci powyżej 6 miesiąca życia, jak i dla maluchów powyżej roku o smaku waniliowym ( można było nawet spróbować i uważam, że jest całkiem smaczne:)).
Mogliśmy też obejrzeć prezentację opisywanego przez nas wcześniej Amazing Baby - aplikacji pomagającej w wymyślaniu zabaw dla dzieci.

Spotkanie zakończyło się losowaniem atrakcyjnych nagród min materacyka do łóżeczka, poduszki do karmienia, ręczników dla noworodków, produktów OsmozaCare  Nagrodą główną był fotelik samochodowy przeznaczonego dla najmłodszych dzieci. 

Miło mi poinformować, że warsztaty odbywają się w innych miastach i już dziś warto się zapisać.
Więcej informacji na stronie: http://www.bezpiecznymaluch.com.pl/warsztaty

1 komentarz:

  1. 32 year-old Business Systems Development Analyst Standford Sandland, hailing from Lacombe enjoys watching movies like Conan the Barbarian and Skiing. Took a trip to Historic Centre (Old Town) of Tallinn and drives a Tacoma. sprawdz ta strone internetowa

    OdpowiedzUsuń

 

Obejrzało nas

Tymczasem w Bydgoszczy...