Ads 468x60px

wtorek, 6 sierpnia 2013

"Zdrowe Niemowlę" - Bydgoszcz: Fotoreportaż

6 sierpnia odbyły się w Bydgoszczy bezpłatne warsztaty z cyklu Zdrowe Niemowlę. W Polsce było to drugie spotkanie (po Gdańsku). Jego organizatorem jest portal www.PowstrzymajRotawirusy.pl. Kampania ma na celu przybliżyć rodzicom zagadnienia dotyczące szczepień przeciw rotawirusom.

Spotkanie prowadziła Pani Dorota Zawadzka - pedagog, psycholog rozwojowy, doradca rzecznika praw dziecka. "Superniania" opowiedziała o konieczności informowania mam, ale także tatusiów (!) - o sensie szczepień, aby mogli świadomie podjąć decyzje o zdrowiu własnego dziecka.
Pani Małgorzata Meldo - bydgoska pielęgniarka, która każdego dnia zajmuje się maluchami i szczepieniami - opowiedziała słuchaczkom o sensie szczepień i "urokach" rotawirusów. W tym miejscu muszę potwierdzić, że wszystko to było prawdą - jak wiecie, ostatnio ten temat przerabialiśmy z Pawełkiem.
Na nasze spotkanie przybyły mamy "w drodze" i "wózkowe" z maluszkami, które uświetniły nasze warsztaty swoimi szlocheczkami.
Dla starszaków był przygotowany kącik gier i zabaw. Uśmiechnięta animatorka witała wszystkie dzieciaki z radością i na pewno żadne z nich nie mogło narzekać na nudę.
Na warsztatach Zdrowe Niemowlę mieliśmy także swoje 15 minut. :-) Mama Małgosia opowiadała o swoim pisaniu na porady-mamy.pl, urokach macierzyństwa i przyjaźniach blogujących mam.
Na końcu spotkania można było zadawać pytania. To zawsze jest świetna okazja, aby wymienić opinie i zobaczyć, że inni mają także problemy i wątpliwości - często podobne do naszych. Dlatego właśnie są takie "nasiadóweczki". Naprawdę warto uczestniczyć w takich projektach i zapraszać swoje koleżanki. :-)
Jeżeli w natrafimy na coś podobnego, na pewno u nas o tym przeczytacie - dlatego gorąco zachęcamy Was do polubienia naszego fanpejdża. :-)

Po spotkaniu czekał na nas wspaniały obiad z deserem od mistrza Adama Sowy.
Tematy rozmów kuluarowych pozostaną naszą słodką tajemnicą. :-)

PS: Polska firma, która zajmuje się m.in. chustami i pieluchami jednorazowymi nazywa się LennyLamb.

Kochani, jeżeli chcecie wziąć udział w warsztatach Zdrowe Niemowlę, musicie koniecznie odwiedzić stronę www.PowstrzymajRotawirusy.pl - tam znajdziecie informację o terminie spotkań w Waszej okolicy.
Pozdrawiajcie od nas "Supernianią" i zaproszoną na spotkanie blogerkę. Zabierzcie ze sobą facetów! :-)

2 komentarze:

  1. Ciekawe to spotkanie, ja będę brała udział w warsztatach w Kielcach, jako mama blogerka, ale szczerze to trochę się stresuję :)

    OdpowiedzUsuń
  2. raczej powstrzymaj toksyny dodawane do szczepionek wszystkich bo sa one duzo bardziej niebezpieczne dla dzieci niz jakakolwiek choroba i generuja szereg innych chorob na przyszosc ,to jest jedyny cel szczepien ,zeby stworzyc pacjenta do konca zycia

    OdpowiedzUsuń

 

Obejrzało nas

Tymczasem w Bydgoszczy...