Ads 468x60px

wtorek, 27 sierpnia 2013

Fiszki Obrazkowe: "Angielski dla starszaka" i "Angielski dla malucha" - obrazkowa nauka słówek przez pokazywanie

Fiszki Obrazkowe "Angielski dla starszaka" i "Angielski dla malucha"  to nasz kolejny zakup edukacyjny w sklepie  Biedronka, który ostatnio poczyniliśmy. Każde z opakowań zawiera 50 kart z obrazkiem i podpisem - z jednej strony po angielsku, a na rewersie po polsku. Fiszki to świetny pomysł, aby poprzez zabawę zachęcać dziecko do nauki. Duże, kolorowe, kartonowe karty zapraszają do częstego sięgania po nie. Obrazki w wersji dla dzieci młodszych są barwne, wyraźne i  przyciągną uwagę maluchów (na rewersie mają nadrukowane niebieskie logo wydawnictwa).

Wersja "dla starszaka" zawiera obrazki malowane przez znanego ilustratora Tadeusza Baranowskiego i bardzo mi się podoba. Każda z tych kart ma taki sam obrazek z dwóch stron. Słownictwo jest dobrane odpowiednio dla dzieci w wieku 6-7 lat, choć i młodsze są bardzo zainteresowane kartami.
Pawełkowi (2,5), każda z kart przypadła do gustu i czasami jest baaardzo wymagającym uczniem.;-) Na razie uwielbia bawić się w nazywanie karteczek po polsku, czasem nawet w swoim dziecięcym języku, ale są już słowa, które mówię mu po angielsku, a on wyszukuje je w grupie kilku karteczek.
Każde z opakowań zawiera kod, który umożliwia nam pobranie ze strony www.fiszki.pl: plików z prawidłową wymową, scenariusze gier i zabaw z wykorzystaniem fiszek, a także innych gratisów. Jak dla mnie rewelacja! Fiszki przez to, że mają poręczne wymiary są łatwe do zabrania z domu i w zasadzie zachęcają do nauki w każdym miejscu - nam świetnie sprawdziły się w kolejce do lekarza, kiedy kolejka opóźniała się o godzinę.
Fiszki Obrazkowe są dostępne w Biedronce od 18 sierpnia i kosztują 5,99 złotych.
W ofercie są również egzemplarze dla młodzieży i dorosłych m.in. angielski w pracy, w podróży.
Na stronie www.fiszki.pl znajdziemy kartoniki do różnych języków.
Polecamy! :-)

3 komentarze:

  1. Kurczę, szkoda, że nie wiedziałam wcześniej:( Obawiam się, że juz nie będzie. Od czerwca trochę czasu minęło:( Ale kto wie, może jakieś pudełko się jeszcze zabłąkało. Musze pojechać i poszukać. Dziękuję za świetną recenzję i życzę udanej zabawy!

    OdpowiedzUsuń
  2. W naszej jeszcze są :)Dostępne są od sierpnia, a nie czerwca, nie wiem skąd ten szósty miesiąc mi wskoczył, już poprawiam. :)

    OdpowiedzUsuń

 

Obejrzało nas

Tymczasem w Bydgoszczy...