Ads 468x60px

środa, 24 lipca 2013

Sea-Band: opaski akupresurowe przeciw mdłościom

Sea-Band to elastyczne opaski na nadgarstki działające na zasadzie akupresury przeciw mdłością o różnym podłożu. Wykonane są z nylonu (81,1%) i elastanu (18,9%). Sprawdzają się przy chorobie lokomocyjnej, nie powodując przy tym senności, niwelują poranne mdłości jakie towarzyszą ciąży, a także pomagają przy nudnościach jakie towarzyszą migrenom  czy pojawiających się po chemii, a także znieczuleniu ogólnemu.
Dzięki profilowi Projekt Wyprawka na Facebooku stałam się posiadaczką jednego kompletu. Od kilku lat co jakiś czas dopadają mnie migreny, które potrafią trwać kilka godzin, a którym często i gęsto towarzyszą nudności. Przyznam się szczerze, ze dość sceptycznie podchodziłam do tych opasek i pomimo, że widziałam wiele pozytywnych opinii, zawsze coś hamowało mnie przed ich zakupem. Opaski dość długo poczta do mnie dostarczała, ale podczas dwóch migren miałam okazję je przetestować. Jako, że ostatni okres w związku z chorobą Pawełka był dość stresujący, migrena dała o sobie znać ze zmożoną siłą. Ból głowy i nudności (prawie takie jak przy ciąży) były na prawdę uciążliwe.
Założyłam opaski zgodnie z instrukcją i powiem szczerze, że nudności zmalały o około 80%, w ciągu pół godziny. Podobnie było z drugą migreną. Nudności całkowicie nie zniknęły, ale czułam się zdecydowanie lepiej. Bardzo żałuję, że nie miałam ich kiedy byłam w ciąży i z nudnościami walczyłam w obu przypadkach do końca szóstego miesiąca.

Zalety:
  • estetyczne wykonanie,
  • zapakowane w małe poręczne opakowanie, takie akurat do torebki,
  • wielorazowe, z możliwością prania,
  • są środkiem naturalnym niepowodującym efektów ubocznych,
  • skuteczne. :-)
Wady:
  • przy dłuższym noszeniu ręka się trochę poci,
  • dość mocno uciskają rękę pozostawiając na niej ślady (może warto wprowadzić drugi rozmiar dla dorosłych).
Ogólnie stwierdzam, że te opaski to dobra inwestycja. Dwukrotnie zdały test i podejrzewam, że to nie ostatni mój kontakt z nimi, choć wolałabym, aby migreny o mnie zapomniały. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

 

Obejrzało nas

Tymczasem w Bydgoszczy...