Ads 468x60px

poniedziałek, 1 lipca 2013

Nasz przyjaciel "Tesco"

Dziś 1 lipca, Dzień Psa. W naszym domu mama Małgosia, Dorotka (5) i Pawełek (2) na pewno będą świętować ten dzień, a tata Szymon wzruszy ramionami i powie, że: "on się w to nie bawi". ;-) Tak czy inaczej jest to dobra okazja, żeby przedstawić Państwu naszego shih tzu "Tesco".
Tesco, 8 tygodni, 30 sierpnia 2009

Dlaczego to stworzenie tak się nazywa? Nasz pierwszy shih tzu wabił się "Polo", więc pozostaliśmy przy "sieciówkach". ;-) Ulubiony market Małgosi taty (fundatora "sierściucha") to... zgadliście! Musicie też wiedzieć, że w 2008 roku Tesco jako pierwsza sieć handlowa pozwoliła wprowadzać do swoich sklepów psich przewodników - zwierzaki powinny mieć świadectwa ukończenia kursu i aktualne szczepienia. Który z argumentów Was przekonał?
Pieski rasy shih tzu to bardzo wdzięczne "kanapowce". Głównym sensem ich życia to... wyspać się! Nasz towarzysz od zawsze biega z dzieciakami - bardzo się do siebie przywiązali i gdy któregoś z nich nie ma - chodzi ze spuszczonym nosem na kwintę.
Tesco i Dorotka (2,5), 11 października 2011

"Lwie psy" świetnie nadają się dla alergików - zamiast sierści mają włos. Są przy tym bardzo łagodne, cierpliwe (nie chcemy pisać, że mają wszystko "pod ogonem") i "dadzą radę" do naszego powrotu z pracy.
Tesco i Dorotka (3), 5 listopada 2011


"Techo" to wytrzymały zawodnik. Dzieci uwielbiają z nim chodzić na spacery, razem z nim biegają, rzucają mu piłkę i gumowe zabawki, głaszczą, rozciągają, wykradają karmę (- raz się zdarzyło).
Mimo tych wszystkich prześladowań, nasz piesek zawsze jest przy dzieciach.Gdy bawią się w najlepsze, obowiązkowo przyjdzie do ich pokoju i położy się na nowo wybudowanym zamku z klocków. Kiedy dzieci wracają ze spaceru, on biega dookoła nich i okazuje im radość - tylko dlatego, że są. Szczególnie twa przy nich w chorobie, co wzrusza nawet "porado-mamowego" tatę, który od zawsze jest na "nie".
Tesco i Dorotka (4) z wysoką gorączką, 7 kwietnia 2012

Bardzo ciekawa jest relacja Pawełka (2) i Tesco. Mały chłopczyk to bardzo wymagający opiekun: zagłaszcze do upadłego, zrobi sobie z psiaka poduszkę, wejdzie mu w miskę z wodą, jedzenie schowa daleko i wysoko. Tybetańczyk przez długi czas tolerował "psotnika", ale miarka się przebrała i czasami panowie na siebie warczą.
Tesco i Pawełek (~2), 5 stycznia 2013

Wszystkie ich żale przemijają, gdy Pawełek je obiadek i "przypadkowo" ciśnie czymś w podłogę - pod jego krzesłem zawsze "ktoś" czeka na ten moment.
Każdego dnia widzimy, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka - małego i dużego.

Czy Wasze maluchy też chowają się z jakimś zwierzakiem?
Co sądzicie na ten temat? Czekamy na Wasze opinie i komentarze.

PS: Polecamy Wam ciekawy artykuł o zwierzętach i niemowlętach na Dziennik.pl z dnia 2012-07-10.. Okazuj się, że maluchy wychowywane z psem lub kotem, są bardziej odporne na wirusy, łagodniej przechodzą zapalenia ucha, i choroby układu oddechowego - wynika z najnowszych badań.
Czytaj więcej »

6 komentarzy:

 1. fajna fota "Tesco, 8 tygodni, 30 sierpnia 2009"
  podoba mi się ta żabia perspektywa...

  OdpowiedzUsuń
 2. Tesco! Świetne imię dla psa. Bardzo mi się podoba :)

  OdpowiedzUsuń
 3. 27 yr old Sales Associate Jedidiah Goodoune, hailing from Cold Lake enjoys watching movies like "Trouble with Girls, The" and Metalworking. Took a trip to Historic City of Sucre and drives a Ferrari 250 SWB Competizione "SEFAC Hot Rod". zobacz to teraz

  OdpowiedzUsuń

 

Obejrzało nas

Tymczasem w Bydgoszczy...