Ads 468x60px

czwartek, 27 czerwca 2013

"Przepraszam Państwa, to Państwa?": O bezpieczeństwie dziecka w tłumie

Czy Wasze dzieci też tak mają, że na spacerze uciekają? Gdy wchodzimy do galerii handlowej, nasza ferajna zmienia się w sprinterów i każde biegnie w swoją stronę.
Trudno też nam pertraktować z "terrorystami" w czasie imprez masowych. Oczywiście można w takich sytuacjach pokusić się o "szelko-plecako-smycz"...
Tymczasem pani Dorota Zawadzka namawia nas na "rozciąganie pępowiny", która da maluchowi możliwość samodzielnego odkrywania świata i naturalnego pokonywania barier. Ciekawie robi się, gdy mamy kilkoro dzieci i każde z nich ma swój plan na zwiedzanie rodzinnego centrum zabaw, sklepu, plaży...

Tutaj dochodzimy do (zadziwiającego) wniosku, że mamy tylko dwie ręce i dwie nogi - zupełnie inaczej niż u stonogi. ;-)
 • Jak możemy zwiększyć bezpieczeństwo dziecka w tłumie?
Warto jak najwcześniej nauczyć dziecko swojego imienia, nazwiska, adresu zamieszkania.
Ostatnio tata Dorotki (5) i Pawełka (2) dał córce swoją wizytówkę z "namiarami" - pomysł niezły, gdyby nie płytkie kieszenie w ubraniu dziecka.
Można też kupić papierową lub plastikową opaskę, na której piszemy swoje dane kontaktowe.
Obecnie najlepszym rozwiązaniem wydaje się silikonowa opaska na rękę. Informacja na opasce jest widoczna i trwale wytłoczona. Materiał hipoalergiczny, nieścieralny, odporny na wodę i temperaturę.
Nas zainteresowała oferta Silikonki.pl. Produkują oni opaski, na których możemy zamówić nasz własny tekst np. imię dziecka, numer telefonu rodzica, adres.
Dodatkowym atutem jest to, że na ich stronie i aukcjach możemy sami wybrać ulubiony kolor naszego "uciekiniera". Ponieważ dzieci lubią być modne - opaska silikonowa jest przez nie bardzo chętnie noszona.
 • Wakacyjna promocja! :-)
Silikonki.pl mają teraz wakacyjną promocję na opaski dziecięce - rozmiar "S" (15 cm. obwód opaski): 34,50zł za zestaw 2 opasek z takim samym napisem. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie http://silikonki.pl/specials.php.
 • My już takie mamy i Wam także polecamy.
Nasze opaski już przypadły dzieciom do gustu. Dorotka ciągle chce nosić swoją czerwoną opaskę - nawet we śnie. ;-) My zamówiliśmy sobie opaskę "duo", z którą będziemy pokazywać się "na dzielni", ha!
Polecamy!

4 komentarze:

 1. Mamy plecaczek ze smyczą, świetny wynalazek;) Do galerii bardzo rzadko dzieci zabieramy, jak już to z konieczności;)
  A opaski super, już pędzę na ich stronkę:D

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeszcze nie mamy tego problemu bo córa nasza za mała ale za jakiś czas pewnie będzie zwiewać:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny pomysł z taką opaską.

  OdpowiedzUsuń

 

Obejrzało nas

Tymczasem w Bydgoszczy...