Ads 468x60px

sobota, 15 czerwca 2013

Odkryj N'kę w grodzie Łuczniczki

Przy okazji Dnia Dziecka pisaliśmy o wycieczce Herbrandem. Już niedługo wakacje - czekamy na powrót starych bimb na bydgoskie tory. Oprócz Herbrandów będzie można przejechać się Konstalem 5N, którego na pewno pamiętacie ze swojego dzieciństwa.
Dorotka (5) jechała dwa razy takim tramwajem i zawsze długo to przeżywa i chwali się dookoła tym wydarzeniem. Zaglądajcie na stronę Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji MiejskiejRozkład Jazdy, tramwaj nr 10.

Gdy będziecie w grodzie Łuczniczki, zabawcie się z dziećmi w odkrywców i poszukajcie Długiej 43.

Wyświetl większą mapę
W urokliwej uliczce znajdziecie "zaginiony tramwaj" - odrestaurowaną N'ka.
15 czerwca 2013 r. BCI ponownie otworzy tam swój punkt informacji turystycznej. Będzie funkcjonował przez całe wakacje (pn-pt:10-18, sb-ndz:11-15).
Podczas inauguracji wszyscy, którzy zechcą nas odwiedzić mogą liczyć na moc atrakcji i nowości. Tego dnia, pierwszym gościem tramwaju będzie Pani Jolanta Niwińska, koordynator ruchu boocrossingowego w Polsce, która otworzy w nim oficjalną półkę bookcrossingową. Półka z książkami uwolnionymi czekać będzie na nowych czytelników. Tego dnia goście,  m. in. poetka, Alina Rzepecka i pisarz, Jarosław Jackiewicz czytać będą fragmenty swoich ulubionych książek, a w ramach Festiwalu LiterObrazki wystartują warsztaty plastyczne dla dzieci.
W N'ce będą odbywały się spotkania, warsztaty jak i inne interesujące wydarzenia. Prócz tego w Starym Tramwaju będzie można skasować pamiątkowy bilet i przyjrzeć się z bliska oryginalnemu, dawnemu mundurowi konduktora.
Zapraszamy!

1 komentarz:

 

Obejrzało nas

Tymczasem w Bydgoszczy...