Ads 468x60px

środa, 5 czerwca 2013

"Mamo, to ja" w Bydgoszczy: Reportaż z warsztatów

Od pewnego czasu w Bydgoszczy, odbywa się sporo warsztatów dla obecnych, jak i przyszłych rodziców. Każde takie spotkanie to wspaniała szansa na poszerzenie swojej wiedzy, jak i poznanie ciekawych ludzi. Dzisiejsze warsztaty z cyklu "Mamo, to ja" były podzielone na dwie części: pierwsza przedpołudniowa - dla rodziców małych dzieci; druga popołudniowa - dla "ciężarówek". Razem z Pawełkiem wybraliśmy się na "małe dzieci". Powiem Wam, że naprawdę było warto! Rodziców z pociechami było sporo lecz mimo gwaru, spotkanie wypadło świetnie. Pawełek w tym gronie był "starszakiem", ale pierwszy chciał wskoczyć do chusty podczas warsztatów chustonoszenia, jednak modelem był lalka. :-) Kto nie miał do czynienia z chustą, z pewnością został zachęcony do tego typu opieki nad maluszkiem.
Dwójka naszych dzieci była "chustowych" i szczerze polecam ten środek transportu. :)

Warsztaty te poprzedził wykład o odporności naszych dzieciaczków, zbawiennym wpływie witaminy D i zaletach żywych kultur bakterii w preparacie Dicoflor. Preparat ten znamy i nie raz z niego korzystamy. W tym miejscu muszę się przyznać do czegoś przyznać - nie wiedziałam o tym, że  jest dostępny także w formie kropli.
Bardzo ciekawa była także prezeentacja na temat żywienia młodszych dzieci przedstawiony przez Panią dr inż Katarzynę Okręglicką z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Ha, wiedziałam! Zbyt duża częstotliwość podawania soków dzieciom nie jest wskazana. :-) Jednak pierwszy raz usłyszałam, że może ona powodować zaburzenia wzrostu i otyłość.

Jak już poruszyłam temat soków, to odkryciem tego spotkania zostały soki Royal Apple - pyszne, naturalnie mętne soki, bez konserwantów i zbędnych dodatków. Pawełek jako tester był zachwycony do tego stopnia, że zakupiliśmy 5 litrowy karton soku jabłkowo - gruszkowego, którego recenzja na pewno niedługo się u nas pojawi.

Anna Nowacka-Opłat z Prywatnego Centrum Pracy z Rodziną, opowiedziała o zaletach masażu Shantala, jak i pokazała jego podstawy na "swoim dziecku". Powiem, że skutecznie mnie zachęciła i wiele wskazuje na to, że nasze dzieci będą zadowolone.

No ale pralki na tym "evencie" się nie spodziewałam... a tym bardziej prania w niej. Wreszcie "na żywo" zobaczyłam, jak powstaje aktywna piana, w tym modelu pralki Samsung z systemem Eco Bubble (niedawno o niej pisaliśmy), która może być przyjacielem niejednego rodzica. Nie tylko rodzice byli zainteresowani - "mały pomocnik" też chciał poznać wszystkie możliwości tej maszyny. :-)

Podczas warsztatów, było wiele okazji do wymiany doświadczeń i poznania innych rodziców. Maluchy również zawierały znajomości i wzajemnie testowały swoje zabawki.

Spotkanie zakończyło się konkursem, w którym do wygrania była chusta i pieluszki od LennyLamb, a także książki i zestawy kosmetyków.  Szczęście się do mnie uśmiechnęło i Pawełek został posiadaczem nowych pieluszek wielorazowych, z czego ogromnie się cieszę. Na każdego z uczestników spotkania czekała miła niespodzianka od sponsorów spotkania.

Warsztaty były naprawdę ciekawe i szczerze je polecam! Podejrzewam, że przyszłe mamy, które uczestniczyły w popołudniowych zajęciach również były zadowolone. Ta edycja warsztatów już się kończy - zostały jeszcze spotkania: w dniu dzisiejszym w Olsztynie, jutro w Gdańsku, a 7 czerwca w Gdyni.
Na warsztaty obowiązują zapisy:http://babyonline.pl/mamo-to-ja-warsztaty-rejestracja.html.

Polecam i zapraszam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

 

Obejrzało nas

Tymczasem w Bydgoszczy...