Ads 468x60px

środa, 29 maja 2013

BBC Entertainment: 1 - 2 czerwca 2013: Weekend z amiszami

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się nasz styczniowy post BBC Entertainment: Nastolatki wśród amiszów. Amisze to społeczność odrzucająca amerykańskie marzenia o dobrobycie. Wraz z nimi odrzucają też świat pełen przestępstw, przemocy, alkoholu i rozwodów. Wolą wieść proste, dobre życie, i w ten sposób pracować na miejsce w niebie.
1 i 2 czerwca 2013 zapraszamy Was do BBC Entertainment na popołudnia z amiszami. Jeżeli będziecie rodzicem "odpoczywającym od dzieci" ;-) - warto zaplanować sobie dzień ze świetnym dokumentem.

1 czerwca 2013
  • Sekretny świat amiszów, godz. 13:00 
Intymny portret rodziny amiszów. Twórcom filmu udało się zdobyć bezprecedensowy dostęp do społeczności, żyjącej według zasad Starego Prawa. Bohaterowie dokumentu ryzykowali, godząc się na to, by w ich domu pojawiła się ekipa filmowa. Mogli zostać nawet wydaleni ze swej społeczności. Mimo to jednak zdecydowali się pokazać jak żyją. Warto się przyjrzeć, jak radzi sobie społeczność, która kieruje się własnymi zasadami i nie jest specjalnie zainteresowana dobrami materialnymi.

Nasz film pozwala zajrzeć do ich tajemniczego świata. Poznamy Miriam, Davida i ich rodzinę. Dowiemy się, przed jakimi wyzwaniami stają ludzie, starający się trzymać starych zasad w świecie, który rozwija się niezwykle szybko.
  • Kłopoty w raju amiszów, godz. 14:00 
Hrabstwo Lancaster w stanie Pensylwania to pierwsze miejsce, w którym niegdyś osiedli amisze. Dziś żyje ich tam ponad 30 tysięcy. Amisze słyną z tego, że ciężko pracują, odrzucając pokusy nowoczesności na rzecz prostego życia. Czas spędzają na pracy, przebywaniu z rodziną, modlitwie.
Przez długi czas spodziewano się, że społeczność amiszów nie przetrwa – a jednak ma się dobrze, wręcz rośnie w siłę. Amisze tworzą też nowe tradycje, pomagające im odnaleźć się w XXI wieku.

Nasz dokument przygląda się życiu trzydziestu rodzin amiszów z Weavertown. Jedne żyją prostym, czystym życiem, inne zostały obłożone ekskomuniką za to, że zrezygnowały z części dawnych tradycji i zasad.
  • Ucieczka z raju amiszów, godz. 15:00 
Film, opowiadający dzieje rodziny, ekskomunikowanej ze społeczności amiszów. Gdy Ephraim Stoltzfus zgodził się wziąć udział w pracach nad dokumentem BBC Kłopoty w raju amiszów, bliski był odejścia z grupy zamieszkującej hrabstwo Lancaster w Pennsylvanii. Rodzina Ephraima odrzuciła sztywne zasady kulturowe i religijne, i postanowiła przystać do jednego z chrześcijańskich kościołów. Przyjaciele i dalsi krewni odwrócili się od nich.

Śledzimy losy Ephraima, Amandy i ich dzieci w czasie ich pierwszej podróży do Wielkiej Brytanii. Będą mieli szansę przyjrzeć się zupełnie nowemu stylowi życia. Pobudzi ich to do refleksji – i szukania odpowiedzi na pytanie, co mają teraz począć.

Jak i gdzie zamieszka rodzina Ephraima po powrocie do Ameryki? W ich dawnej okolicy żyje wiele osób, które odrzucają wartości amiszów, ale nie przyjmują też w pełni kultury zachodu. Żyją „pomiędzy”. Czy takie właśnie życie wybiorą Ephraim i Amanda?
  • Nastolatki wśród amiszów (1 - 2 / 6), godz. 16:00 
Odcięta od świata, zamknięta wspólnota amiszów po raz pierwszy przyjmie u siebie grupkę brytyjskich nastolatków.

Nasz serial śledzi poczynania szóstki młodych ludzi, którzy porzucają na jakiś czas telefony komórkowe, konta na Facebooku i imprezy, i wyruszają do Ohio i Pensylwanii. Chcą się przekonać, czego nauczą się w ciągu sześciu tygodni prostego, wypełnionego ciężką pracą, życia.

2 czerwca 2013
  • Nastolatki wśród amiszów (3 - 6 / 6), godz. 13:00 
Odcięta od świata, zamknięta wspólnota amiszów po raz pierwszy przyjmie u siebie grupkę brytyjskich nastolatków.
Zapraszamy! :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

 

Obejrzało nas

Tymczasem w Bydgoszczy...