Ads 468x60px

wtorek, 14 maja 2013

Alergia u małego dziecka. Gdy trzeba podjąć drastyczne kroki...

Hej, czy spotkaliście się z alergiami u maluszków? U nas Pawełek "wysypywał się" w pierwszych miesiącach życia. Jemu pomogły kosmetyki z rodziny Balneum Baby Basic. Ale co zrobić, gdy trzeba podjąć bardziej drastyczne kroki?
"Podstawowe zalecenie dla alergika to całkowita eliminacja alergenów z jego otoczenia. (...) Każde działanie prowadzące do zmniejszenia ilości potencjalnych zagrożeń alergicznych (kurz, roztocza, pyłki, itp.) będzie więc wpływać na zmniejszenie objawów chorobowych pacjenta (bardziej gładka skóra, mniej objawów oczno-nosowych), a przez to poprawi komfort jego życia. Ulepszony, bardziej dokładny proces prania i płukania to jedno z ważnych działań, które mogą na co dzień ułatwić życie takiemu pacjentowi"
- mówi dr Jolanta Wacławek z Instytutu Matki i Dziecka.

Chcemy Wam dzisiaj zwrócić uwagę na rodzinę pralek Samsung Eco Bubble. Według Instytutu Matki i Dziecka mogą one łagodzić objawy alergii.
  • Dlaczego SEB?
Technologia Eco Bubble odpowiada za bardzo dokładne pranie, płukanie i usuwanie większości alergenów z ubrań. Tajemnica tego systemu polega na wytwarzaniu aktywnej piany, która pierze w znacznie niższych temperaturach, skraca wymagany czas prania i pozwala na używania znacznie mniejszych ilości detergentów. Dzięki temu w wypranych rzeczach właściwie nie ma substancji uczulających ani detergentów.
  • Co w pralce piszczy?
W SEBie nic Wam raczej nie zapiszczy: bezszczotkowa konstrukcja silnika oznacza jego długą, cichą i bezawaryjną pracę. A specjalna ceramiczna powłoka grzałek daje dodatkowo znaczne oszczędności energii.
  • Do rzeczy!
Instytut Matki i Dziecka na co dzień zajmuje się przygotowywaniem ekspertyz i opinii dotyczących produktów używanych w opiece nad matką i dzieckiem. Zazwyczaj o tego typu opinie występują instytucje państwowe, oraz firmy i przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją i dystrybucją tego typu wyrobów. W ramach badań produktów użytkowych z zakresu AGD Instytut wykonał badanie pralki Samsung Eco Bubble.
  • Metodologia badań
Badania pralki Eco Bubble (https://ecobubble.samsung.pl/) przeprowadzono na grupie 20 dzieci ze skłonnością do alergii. Podczas czterech tygodni używania pralki Samsung Eco Bubble aż 90% rodziców i opiekunów zauważyło wyraźną poprawę stanu zdrowia ich dzieci (m.in. zmniejszenie podrażnień skóry i układu oddechowego). Autorzy badania dodatkowo wskazują, że przy dłuższym i systematycznym używaniu pralki Samsung Eco Bubble efekty zdrowotne będą najprawdopodobniej jeszcze lepsze.

Jak Wy sobie radzicie z alergiami u dzieci? 
Prosimy, napiszcie kilka słów w komentarzu.

2 komentarze:

  1. Mój Maluch jest alergikiem. Ja zresztą też. Są lepsze i gorsze dni :) Pralka interesująca, nie słyszałam o niej.

    OdpowiedzUsuń

 

Obejrzało nas

Tymczasem w Bydgoszczy...