Ads 468x60px

wtorek, 16 kwietnia 2013

"Szpital Pluszowego Misia" i nasz chory tygrysek...

W minioną sobotę całkiem przypadkowo mieliśmy okazję uczestniczyć w akcji leczenia pluszaków. Dzięki przyszłym lekarzom Dorotka została opiekunką tygryska, jak się później okazało dość mocno chorego (spokojnie pacjent już jest zdrowy i w całkiem dobrych rękach).
„Szpital Pluszowego Misia” jest projektem prowadzonym przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny – IFMSA. Pomysł na taki szpital zrodził się w Norwegii w 1997 r i obecnie działa w 24 państwach. Celem tego projektu jest oswajanie dzieci w wieku przedszkolnym z lekarzami oraz badaniami, które mogą dotyczyć także naszej pociechy. Na takie badanie dzieci zabierają na ogół swoje ulubione pluszaki lub jak w naszym wypadku Dorotka dostała swojego pacjenta, który po badaniach  przywędrował z nami do domu.
Zuzek (tygrysek średniej wielkości, wiek 2 lata) skarżył się na katar, kaszel, przeziębienie i straszny ból ogonka. W Szpitalu została mu założona karta i zostały zlecone badania m.in. RTG ogonka i EKG, bo serduszko coś kiepsko biło. Po wszystkich badaniach okazało się, że pacjent na zapalenie płuc i złamany ogonek. Podanie leków i opatrzenie- pomogło, pacjent dostał wypis do domu, z dalszymi zaleceniami i oczywiście naklejkami "dzielnego pacjenta".
Brawa dla wszystkich organizatorów, bo wypadło świetnie! Opiekunowie pluszaków mieli okazję tak naprawdę zapoznać się z tym jak działa szpital i jakie badania mogą być w nim wykonywane. Myślę  że takie akcje skutecznie oswajają dzieci z "białym fartuchem" pomagając pokonując strach przed wizytą u lekarza.  Akcje takie jak doczytałam odbywają się w wielu miejscach w Polsce są to m.in.  miasta: Poznań, Bydgoszcz, Szczecin, Białystok, Gdańsk, Warszawa, Śląsk, Kraków, Łódź, Lublin, Wrocław.
Serdecznie polecamy każdemu.

PS. Nasz Zuzek strasznie się już rozbrykał, zaprzyjaźnił z innymi pluszakami  i nawet znalazł miejsce w łóżku.

4 komentarze:

 1. Rewelacyjny pomysł. Mam nadzieję, że Zuzek już czuje się lepiej :)
  Już szukam informacji, kiedy będą na Śląsku. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. I am usually seeking for new info about this significant subject matter, and was especially ecstatic when I actually locate sites which have been well-written and well-researched.
  Thanks for featuring this excellent data, and I take a look forward to
  read more right from your weblog in the long run.

  OdpowiedzUsuń

 

Obejrzało nas

Tymczasem w Bydgoszczy...