Ads 468x60px

środa, 6 lutego 2013

Józef Augustyn SJ: Przewodnik po ojcostwie. 40 medytacji dla ojców.

Nasi drodzy Czytelnicy!
Dzisiaj w cyklu słówko od taty, chcę Was zaprosić do szczególnej lektury. Józef Augustyn SJ napisał książeczkę (88 stron!) pod tytułem Przewodnik po ojcostwie. 40 medytacji dla ojców.
Decyzję o jej zakupie podjąłem po przeczytaniu jej fragmentu w artykule Tatusiu, bądź ze mną kiedy cierpię na DEON.pl: Obecność ojca przy dziecku w chwilach jego cierpienia bywa może mniej ciepła, ale ma wiele zalet, które mogą dziecku pomóc w stawieniu czoła trudnościom życia. Każde dziecko potrzebuje świadomości, że ojciec współczuje mu i wspiera go w jego bolesnej sytuacji.

Ha! Pewnie mamy się uśmiechną - one wiedzą to od "pierwszych mdłości" - ale dla nas, ojcostwo czasem jest bieganiem po rozżarzonych węglach. ;-) Ten zeszyt jest przyspieszonym kursem tacierzyństwa - nieco innym niż książka Doroty Zawadzkiej I ty możesz być supertatą! (też polecam). Ojciec Augustyn w 40 medytacjach pokazuje nam, że to, co wydaje się dorosłemu facetowi głupie i małe - dla naszego malca jest czasem całym światem! :-)

W tym miejscu powinienem napisać jeszcze o kryzysie ojcostwa, że bycie odpowiedzialnym tatą jest wyzwaniem, postraszyć wojną płci...
Nasz blog nie o tym (jeszcze)! :-)

Fachowe recenzje tej książki, znajdziecie Państwo na stronach Wydawnictwa WAM. Ja po jej zakupieniu miałem osąd, że wydałem ~9 złotych na zeszycik 88 stron. Dziś muszę Wam powiedzieć, że jest to jedna z książek, którą zawsze mam w plecaku i wracam do niej bardzo często.

Książkę można kupić m. in. w Wydawnictwie WAM i w Księgarni Mateusza.

PS: Za tydzień rozpoczynamy Wielki Post. 40 medytacji dla ojców to świetny pomysł na dobre przeżycie tego świętego czasu. Polecam!

2 komentarze:

  1. hmmm, to może być ciekawa pozycja...

    OdpowiedzUsuń
  2. Książka godna uwagi, a zwlaszcza za taką cenę :)
    Super blog, obserwuję i zapraszam do siebie http://fotografujemy-gotujemy-testujemy.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

 

Obejrzało nas

Tymczasem w Bydgoszczy...