Ads 468x60px

sobota, 12 stycznia 2013

Facebook: Ktoś / coś publikuje za mnie, nie widzę postów z fanpage'a

W ostatnich kilku tygodniach zauważyłem na Facebook'u posty o treści, które ukazują się raczej po godzinie 23:00. Ich rzekomi "autorzy" nie mieli nawet świadomości, że pod czymś takim się podpisali. Zdarza się to wówczas, gdy nasza czujność zostanie uśpiona i klikniemy w jakiś "megasensacyjny" post.
Jak sobie poradzić z takim bałaganem?


Poniżej opisujemy najczęstsze problemy, z którymi bardzo łatwo sobie poradzić.
  • Kto może publikować na mojej osi czasu?
Jeżeli nasza tablica stała się forum ogłoszeniowym dla całego osiedla, warto pomyśleć nad uprawnieniami Kto może publikować na Twojej osi czasu? Znajdziemy je w Ustawieniach prywatności.
W zakładce Oś czasu i oznaczanie znajdziemy wszystkie ustawienia dotyczące uprawnień do publikowania na naszej osi czasu ("Znajomi", "Tylko ja"), kto może zobaczyć nasze wpisy i jak można oznaczać zdjęcia, na których jesteśmy.
  • Coś napisało w moim imieniu, że ten pan z tamtą panią...
Jeśli "cały Facebook" mówi Tobie, że piszesz "śmieciowe posty" - to wiedz, że coś się dzieje.
Zajrzyj do zakładki Aplikacje i zobacz co tam ciekawego sobie kliknąłeś. Tutaj są dostępne uprawnienia dla wszystkich naszych aplikacji. Możemy im pozwolić / zabronić publikowania informacji w naszym imieniu. Każdemu modułowi możemy edytować indywidualne uprawnienia dla widoczności generowanych przez nie informacji.
Proszę nie sugerować się aplikacją Psoty Roku, została ona wybrana tylko w celu prezentacji dostępnych ustawień.
  • Dlaczego wszyscy widzą, że użyłem tej aplikacji i przeczytałem tamten artykuł? 
Niektóre portale zachęcają nas do zalogowania się w swoim serwisie przy użyciu konta Facebook.
Pomysł bardzo ciekawy, ale ma jedną wadę - jeżeli przeczytasz artykuł o "majteczkach w kropeczki" - wszyscy o tym będą wiedzieli. Gdy zdecydujesz się na zalogowanie przez Facebook, pamiętaj że zawsze możesz taką usługę wyłączyć!
Podczas czytania informacji marketingowych można czasem spotkać listę uprawnień widoczności postów (taką jak w aplikacjach) - warto się wówczas zatrzymać i świadomie wybrać zakres działań agencji reklamowej.
  • Znowu zapraszają do tego "Kalendarza"?
Spotykacie czasem uporczywe zaproszenia do "Kalendarza" lub innej gry lub aplikacji? Jeżeli dochodzicie już "do ściany", możecie wyłączyć powiadomienia dotyczące natręta.
Po lewej stronie naszej tablicy znajduje się Centrum aplikacji a w nim sekcja Zaproszenia. Gdy znajdziemy zapraszającą nas aplikację, klikamy w przycisk [ X ] i zastanawiamy się nad zablokowaniem projektu.
  • Tamten fanpage zapowiadał się ciekawie, ale chyba umarł
Facebook to ocean fanpage'y. Każdego dnia lubimy nowe i czasami nie zauważamy, że ktoś coś opublikował ciekawego. Czy jedynym rozwiązaniem tego problemu jest zamieszkanie przed monitorem? ;-) Możemy na każdym fanpage'u ustawić parametry pozwalające na widoczność postów w aktualnościach i otrzymywanie powiadomień nas o nowym artykule.
Będzie nam bardzo miło, jeżeli nasz fanpage tak właśnie ustawicie. :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

 

Obejrzało nas

Tymczasem w Bydgoszczy...