Ads 468x60px

sobota, 5 stycznia 2013

BBC Entertainment: Doktor Who - nowe odcinki najdłużego serialu S-F na świecie

Drodzy czytelnicy! Autorem tego posta jest "blogujący tata". "Blogująca mama" nie podpisuje się pod poniższym artykułem. ;-)

Czy pamiętacie ze swojego dzieciństwa migawki z "dziwnych filmów", które Was wystraszyły lub nie mogliście ich zrozumieć? Ja mam w głowie dwa takie obrazy. Pierwszy z nich to jakiś horror klasy "B" o robocie / obcym, który zamiast brzucha miał paszczę i pożerał homo sapiens. Drugi to film o tajemniczym Doktorze uganiającym się za jakimiś "blaszakami" - akcja często rozgrywała się w dużym pomieszczeniu z pulpitem pełnym najrozmaitszych guzików i światełek.

Pewnego niedzielnego poranka włączyłem telewizor. Pilot "wylądował" na BBC Entertainment - jakiś facet trafił do szpitala. Po chwili cały budynek coś wyrwało z ziemi i "nasz pacjent" okazał się Doktorem - bohaterem ratującym ludzkość przed zagładą. Obejrzałem następny odcinek, kolejny... i jeszcze jeden... Doktor Who wciągnął mnie po same uszy. :-)

Doktor Who to najdłuższy serial S-F na świecie - nadawany jest od 1963 roku
(z drobną, 7 letnią przerwą) - został za to wpisany do Księgi Rekordów Guinessa. Film opowiada o przygodach ekscentrycznego dziwaka, który przedstawia się jako "Doktor". Jest on ostatnim przedstawicielem Władców Czasu. Przemierza czas i przestrzeń w statku kosmicznym o nazwie TARDIS - wyglądającym jak błękitna budka policyjna. Przybysz pojawia się w różnych momentach historii wszechświata i ratuje różnych biedaków z opresji.

W opowieści o Doktorze wzięło udział wielu aktorów. Każdy nowy Doktor jest wcieleniem swojego poprzednika. "Spinającym" serial elementem jest TARDIS oraz charakterystyczna muzyka towarzysząca "napisom początkowym".


Doctor Who Intros 1963-2010
udostępnił: gamoore2

6 stycznia 2012 (godz. 18:00) BBC Entertainment rozpocznie emisję najnowszej, siódmej serii Doktor Who. Składa się ona z czternastu niesamowitych nowych opowieści. W każdej z nich pojawiają się nowe monstra i nasi starzy znajomi – Dalekowie, Cybermeni, Płączące Anioły...
Serial na pewno spodoba się tatusiom. :-) Każdy odcinek ma bardzo przemyślany scenariusz, który niejednego potrafi zaskoczyć. Film niesie ze sobą wiele pozytywnych wartości: zło zawsze przegrywa, agresja i przemoc niczego nie rozwiązują, wroga można pokonać własnym sprytem i jego słabościami, zabijanie to nie jest dobre rozwiązanie, dobro zwycięża - chociaż czasem staje się ono ofiarom. Władca Czasu ma ciekawe spostrzeżenia o ludziach - pokazuje nam nasze zalety, solidarność, siłę we wspólnym działaniu, piękno w naszych uczuciach i... w miłości.
O Doktorze możecie także usłyszeć w serialach Torchwood,
Przygody Sary JaneK-9.

Doktor Who to świetny sposób na wspólne spędzenie czasu z młodszą i nieco starszą młodzieżą.

Premiera nowych odcinkówBBC Entertainment, niedziela, godz 18:00.


Tato poleca!

1 komentarz:

  1. Chyba też pamiętam ten sam horror z potworem mającym paszczę na brzuchu - wakacje, świetlica w ośrodku wczasowym w Zdunowicach, miałem 7 lat.

    Do dziś mam wrażenie, że ony potwór nazywał się "Mumu"

    OdpowiedzUsuń

 

Obejrzało nas

Tymczasem w Bydgoszczy...