Ads 468x60px

sobota, 15 grudnia 2012

Zabawkowicz.pl: Testujemy Wydawnictwo Juka - "Multibook Skarby, klasa 1"

Dzięki uprzejmości serwisu Zabawkowicz.pl mogliśmy przetestować produkt Wydawnictwa Juka - Multibook Skarby, klasa 1. Nasz pakiet obejmował program szkoły podstawowej - klasa 1, semestr 1 i 2.


Uruchomienie "kombajnu" dla pierwszaka, wita nas wyborem dostępnych podręczników i ćwiczeń. Szczegółowe noty dotyczące zawartości, znajdziecie na stronie producenta.


Multibook pracuje w środowisku Adobe Air - pozwala to programistom na stosowanie kodów HTML, Ajax, Flash i Flex. W tym przypadku bardzo ładnie zostało to wdrożone - oglądamy animowane strony, aktywne odnośniki, animacje i interaktywne akcje. Aplikacja daje użytkownikowi wiele pozytywnych doznań, książka nie jest nudna, każda kolejna strona powoduje chęć kliknięcia "dalej".


Znaczna ilość tekstów jest czytana przez lektora - słyszymy bardzo przyjemny głos, ze świetną dykcją i dobrą dynamiką. Dzieciaki słuchają audycji z ciekawością a rodzicom nie będą przeszkadzały powtórki tego samego tekstu.


O! Tutaj odnalazł się tata z tego bloga! Kaligrafia! :-) Poznawanie nowych liter wzbogacono o fantastyczne animacje pisania znaków. Wielu tatom, którzy ładnie piszą "tylko na klawiaturze" - bardzo się to przyda!


Bardzo dobrze zrobiono zeszyty ćwiczeń. Wiele zadań z Multibooka można wykonać w środowisku aplikacji. Uczeń może przeciągać różne elementy, łączyć je wg kolejności, wykonywać testy i prostsze zadania.


Każde zadanie możemy natychmiast sprawdzić i poznać odpowiedź. Jeżeli się pomylimy - komputer nie dymi, ekran nie pęka i nikt na nas nie krzyczy. ;-) Możemy tutaj ćwiczyć aż do osiągnięcia sukcesu.


Bardzo dobrym pomysłem są opcje dodatkowe - Zaznaczenie, Zakładka i Notatka. Świetnie to ktoś wymyślił, brawa dla analityka z Wydawnictwa Juka!


Część zdań nie możemy wykonać na komputerze - trudno tu kolorować, pisać... Do naszej dyspozycji jest opcja Drukuj, pozwalająca nam wybrać interesującą nas stronę.


Plusy:
 • lżejsze tornistry,
 • ciekawe animacje,
 • bardzo dobrzy lektorzy,
 • dobry pomysł na testy i ćwiczenia do samodzielnego wykonania,
 • świetna pomoc dla rodziców, którzy nie zawsze pamiętają kaligrafię ;-),
 • brawa za opcje dodatkowe: ZaznaczenieZakładka i Notatka.
Minusy:
 • po uruchomieniu aplikacji, interfejs jest dziwnie przesunięty na ekranie i trudno wpaść na pomysł, że trzeba sobie kliknąć na ikonę "pełnego ekranu",
 • w przesłanej do nas wersji nie działa drukowanie dokumentów - nie analizowaliśmy przyczyny tego problemu, pewnie jest już na to jakaś aktualizacja na stronie Wydawnictwa Juka.
Polecamy! :-)

4 komentarze:

 1. Mam taką sama płytę ale jeszcze jej nie uruchomiłam, jest rewelacyjna muszę ją jutro zainstalować :-)
  Piękna prezentacja :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. 57 year old Research Nurse Ernesto Edmundson, hailing from Alexandria enjoys watching movies like Comanche Territory (Territorio comanche) and Painting. Took a trip to Hoi An Ancient Town and drives a Ferrari 340 MM Spider. dodatkowe zasoby

  OdpowiedzUsuń

 

Obejrzało nas

Tymczasem w Bydgoszczy...