Ads 468x60px

poniedziałek, 31 grudnia 2012

Wacom: Bamboo One (CTF-430), ArtRage 2 - rysowanie zupełnie inaczej

Wczesną jesienią tata Szymon wpadł na świetny pomysł - postanowił nauczyć Dorotkę (4,5) rysowania na komputerze. Ambitnie usiedli razem przy komputerze, uruchomili Microsoft Paint, myszka i wskaźnik laserowy poszły w ruch... Tu następuje ten moment, w którym "ojcu prowadzącemu" skończyła się cierpliwość i należy napisać coś jak to: "@#$@@%#%^$%#". :-)

Tuż przed świętami przyszła do nas tajemnicza paczka od cioci Oli i wujka Janusza (brata mamy Małgosi). 24 grudnia okazało się, że w środku jest tajemnicze urządzenie: Bamboo One.
Jest to tablet z piórkiem, który służy do rysowania na komputerze w podobny sposób jak na papierze. Pudełko zawiera elektroniczną podkładkę, pióro, płyty instalacyjne - sterowniki, narzędzia, ArtRage.
Gdy to wszystko zainstalowaliśmy, Dorotka usiadła przed ArtRage i zaczęła rysować serduszka, kwiatki i słowo "( |OROTKA".
Tablet Bamboo One działa TYLKO na piórko - nie jest panelem dotykowym, więc zapomnijcie o "macaniu". ;-) Działa się na nim podobnie jak z myszką: przesuwamy się nad tabletem - kursor swobodnie przesuwa się po ekranie; dotykamy piórkiem powierzchnię tabletu - wskaźnik działa jak z wciśniętym "lewym myszkowym". Mamy tutaj także dwa przyciski: "prawy myszkowy" i "łapka do przesuwania dokumentów" - można je skonfigurować wg swoich upodobań. Urządzenie jest dość czułe na zachowanie użytkownika, pracuje się na nim bardzo swobodnie.
Nasza o.m.c. 5 latka zawstydziła tatę - pojęła to wszystko od razu! Patrząc na naszą Pierwszą Córkę - ruchy użytkownika są w tym środowisku naturalne i coraz bardziej sprawne. W rękach Dorotki piórko i tablet zdecydowanie pokonały myszkę.

Razem z Bamboo One dostajemy kilka programów: aplikację do rozpoznawania pisma Bamboo Scribe - działa wyśmienicie, "wspomagacz internetowy" Bamboo Link - niestety pierwsze wrażenie nie zachęciło i jego działanie pozostanie tajemnicą, program graficzny ArtRage - program, który idealnie nadaje się do nauki rysowania na ekranie.
Zastosowano w nim kilka bardzo ciekawych rozwiązań:
  • podczas rysowania widzimy menu z ikonami dostępnych narzędzi - można ustawiać dowolną grubość malowanej kreski; 
  • przez cały czas jest aktywna paleta kolorów z możliwością dobrania intensywności i połysku farby.
  • możemy także skorzystać z palety konturów - układamy je na rysunku i "smarujemy" je naszym ulubionym narzędziem;
  • jest on także dostępny za darmo - na przykład w serwisie dobreprogramy.pl.
  • już po kilku minutach pracy malucha, otrzymujemy taki oto rysunek:
Program ArtRage stał się u nas doskonałym zamiennikiem Microsoft Paint.

Do "kartonowego zestawu" programów, trzeba koniecznie doinstalować Badoo Dock - jest to zestaw dodatkowych programów i gier korzystających z możliwości tabletu. Świetna zabawa gwarantowana! :-)

Nasz tablet jest podłączony do środowiska Microsoft Windows XP. Niestety nie mam dostępu do Microsoft Windows 8 - trudno mi powiedzieć jak to urządzenie współpracuje z "ósemkowymi kafelkami".

Cena zestawu Bamboo One: 100 - 150 złotych na Allegro.pl

Z czystym sumieniem polecamy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

 

Obejrzało nas

Tymczasem w Bydgoszczy...