Ads 468x60px

wtorek, 20 listopada 2012

Radio internetowe dla dzieci

W dzisiejszym artykule zapraszamy Państwa do wędrówki po internetowych radiach dla dzieci. Wydawałoby się, że temat jest bardzo prosty i trudno zaproponować coś nowego, ale spróbujemy. :-)

Pierwsze spotkanie z radiami internetowymi pozostawia wrażenie, że piosenki dla dzieci skończyły się na "Fasolkach" i "Panu Tik-Taku". Cóż, większość kanałów oferowanych przez serwisy specjalizujące się w radiach internetowych, gra repertuar znany dzisiejszym 30-latkom z dzieciństwa.źródło: StacjeTV - YouTube

Czy można spotkać w Sieci coś nowego? Przedstawiamy Wam kilka naszych ulubionych projektów.

Dla wszystkich maluszków "w drodze" i dla tych, które właśnie się urodziły - polecamy Radio4Baby. Stacja prezentuje muzykę dla dzieci w wieku 0 - 3 lat. Serwis ma wielojęzyczne menu i trzy główne kanały - Dla kobiet w ciąży, Usypianki, Zabawa. Usłyszymy tutaj utwory instrumentalne m. in. Raimond'a Lap - znanego twórcy płyt z serii "Muzyka bobasa". Nasz Pawełek (1,5) najczęściej słucha stacji Usypianki - ostatnio dość mocno praktykujemy. :-)


Przedszkolak Dorotka (4,5) uwielbia bajki i piosenki, które zna z "klubiku" - tańczy przy nich, śpiewa, recytuje wierszyki. Bardzo pomocne jest dla nas BabyRadio.pl - Pierwsze Radio Dzieci. Posłuchamy tutaj wielu piosenek - mniej lub bardziej znanych, spotkamy wiersze i krótkie bajeczki dla chłopca i dzieweczki. ;-)
Program radia jest ułożony specjalnie dla przedszkolaka - od rana słuchamy skocznych utworów, w godzinach południowych włączają się kołysanki, po południu "dzikie harce", od wieczora do rana - czas kołysanek i utulanek.

Podobny repertuar oferuje Kubusiowe Radio - projekt stworzony przez RMFon i Kubus.pl. Dzieci znajdą tutaj piosenki Natalii Kukulskiej, "Fasolek", "Domisiów" i wiele innych. We wtorki i w soboty o godzinie 10:00 i 18:00 można posłuchać bajek.źródło: KubusSok - YouTube

Radio internetowe może też być pomocą dla ewangelizacji maluchów. Od niedawna Radio Chrześcijanin ma w swoim portfolio Radio Dzieci. Na stronach tego projektu możemy przeczytać taką oto informację:
Na tę chwilę można posłuchać piosenek śpiewanych przez dzieci i młodzież jak i dorosłych, którzy robią to specjalnie dla nich. W przyszłości pojawią się słuchowiska i inne audycje, których teraz można posłuchać na kanale głównym codziennie po godz. 18.30.

Szczególną propozycją jest Radio Bajka. Można je usłyszeć w Sieci i w eterze: Warszawa, Kraków. Ramówka dnia została podzielona na kilka bloków tematycznych i ułożona wg czasu aktywności dzieci. W tej stacji wysłuchamy piosenek, słuchowisk i audycji prowadzonych m.in. przez Kulfona i Monikę. O 12:00 nadawany jest Hymn Narodowy Polski "Mazurek Dąbrowskiego" oraz Hymn UE "Oda do radości" - wersje pełne na chór i orkiestrę - świetny pomysł na zaszczepianie podstaw patriotyzmu!
Gdy dzieci są już w łóżeczkach, rozpoczyna się blok Radio Bajka dla Rodziców - czas spotkań rodziców i ekspertów z różnych dziedzin. Warto zapoznać się ze szczegółowym programem na wybrany dzień.


Czy w dzieciństwie, przy kolacji słuchaliście "Radio Dzieciom" w Jedynce o 19:30? Parę tygodni temu włączyłem Dorotce (4,5) ten program - naprawdę była zaskoczona i od razu zamknęła oczy, aby sobie "wyobrażać bajkę". Ku mojemu zaskoczeniu, platforma moje.PolskieRadio.pl oferuje "nasze audycje"! Możecie je spotkać na kanale Bajki samograjki - w ofercie znajdziemy słuchowiska dla dzieci i piosenki stare i nowe.
Polskie Radio przygotowało także stację Itsy bitsy – English for kids - są to przygody rodzinki polsko-angielskiej, w której używa się języków domowników. Nikomu nie mówcie, ale mocno zastanawiam się, czy nie słuchać tego kanału na stałe w celach edukacyjnych. :-)
Trzeci internetowy kanał Polskiego Radia to Poranki Muzyczne - radiostacja dla małych melomanów.
Kliknijcie także na serwis Dzieci - Polskie Radio - znajdziecie tutaj kilka bardzo dobrych audycji dla dzieci i o dzieciach.

Ha! Obowiązkowo musimy Wam jeszcze opowiedzieć o bydgoskim pomyśle, który realizuje Filharmonia Pomorska. Zapraszamy Was, dzieciaki i przedszkolaki na Audycję Muzyczną Online - jest to program nadawany "na żywo", skierowany "do dzieci w wieku przedszkolnym i klas I-III Szkoły Podstawowej".
Szczegółowy plan spotkań można znaleźć na stronach projektu.

Skorzystajcie także z oferty katalogów radiostacji nadawanych w Sieci - naprawdę warto:
Do usłyszenia! :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

 

Obejrzało nas

Tymczasem w Bydgoszczy...