Ads 468x60px

niedziela, 18 listopada 2012

KidZui: Bezpieczna przeglądarka internetowa dla dziecka

Jeżeli czytacie naszego bloga, na pewno znacie nasze recenzje stron internetowych MiniMini+Dzieci.WP.pl. Razem z Dorotką często wracamy do tych serwisów. Postanowiliśmy dzisiaj spróbować czegoś nowego. 

Nasze "kliki" doprowadziły do przeglądarki internetowej dla dzieci - KidZui. Na głównej stronie tego projektu od razu "wpadniemy" na link z instalatorem aplikacji.

Po zainstalowaniu programu, na naszym ekranie pojawia się okno przeglądarki z bardzo intuicyjnym systemem skrótów w górnym pasku narzędzi, który zmienia się w zależności od oglądanej strony.


Po prawej stronie przeglądarki znajdują się paski przesuwu. Możemy tu także znaleźć dodatkowe prezentacje na temat aktualnie przeglądanej witryny - filmy i zdjęcia.


Nasz młody internauta może w każdej chwili wrócić do "strony domowej" przeglądarki, stworzyć swój system stron "ulubionych", wybrać specjalne podstrony m.in. na temat sportu, muzyce, gier.


Rodzic może w każdej chwili zarejestrować przeglądarkę i określić wiek użytkowników aplikacji.


Zarejestrowana przeglądarka umożliwia automatyczne uruchomienie przeglądarki po uruchomieniu komputera, rozszerzenie aplikacji do "pełnego ekranu", zabezpieczenie przed jej wyłączeniem.
Dodatkowo możemy śledzić statystyki aktywności naszego malucha w "necie".


Przeglądarka nie pozwoli młodemu "klikaczowi" wyjść poza strony dopuszczone przez autorów projektu. To rozwiązanie ma jednak pewną wadę -  MiniMini+ i Dzieci.WP.pl nie zostały umieszczone w katalogu aplikacji - to oznacza, że KidZui nie pozwoli nam obejrzeć w/w serwisów.


My dzisiaj graliśmy w "ubieranki" i w "super opiekunkę do dzieci". Szczególnie ta ostatnia gra pokazała naszej córeczce, że gdy maluchy co chwile czegoś chcą, to można się zmęczyć. :-)


KidZui dodajemy do Naszych Ulubionych!

1 komentarz:

  1. 44 years old Database Administrator III Alessandro Dilger, hailing from Drumheller enjoys watching movies like Nömadak TX and Amateur radio. Took a trip to Yin Xu and drives a Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport. strony

    OdpowiedzUsuń

 

Obejrzało nas

Tymczasem w Bydgoszczy...