Ads 468x60px

wtorek, 30 października 2012

Nasze Halloween!☻

Od kilku lat obchodzimy w Polsce Walentynki - to świetny dzień dla wszystkich handlowców i Poczty Polskiej. Hipermarkety poszły "za ciosem" i dziś witryny sklepowe przypominają nam o amerykańskim świecie zmarłych - Halloween - coraz lepszej "żyle złota" dla galerii wielkopowierzchniowych i dyskotek, w których można zrobić sobie zdjęcie w trumnie.
Zwróćcie uwagę na "niewidzialną rękę rynku", która sięga po nasze dzieci - bale w przedszkolach i szkołach, bajki "w temacie", imprezy w marketach i centrach zabaw rodzinnych.
Chyba jakimś ubocznym efektem "bombardowania dyniami", jest to, że zaczynamy mówić w naszym kraju o "Dniu Zmarłych", święcie meksykańskim!

Tymczasem w Polsce, początek listopada to:
 • 1 listopada - Dzień Wszystkich Świętych, 
 • 2 listopada - Zaduszki,  Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych.
Pomimo szarej, jesiennej aury - są to dni radosne. Ci, których wspominamy - już na nas czekają! Opowiedzcie dzieciom o ich przodkach - kim byli, jak ich pamiętacie, w czym Wasze maluchy są do nich podobne... Śmierć jest tylko przejściem, nie ukrywajcie tego przez nimi!

Warto także przypomnieć, że w dniach od 1 - 8 listopada włącznie można zyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy, choćby myślnej, za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych. Więcej na temat tych odpustów, znajdziecie na Sanctus.pl.

PS: Jeżeli nie macie głowy do modlitw, wpadnijcie na Mobilka.pl - znajdziecie tam różne modlitewniki na komórkę.

2 komentarze:

 1. Lubię Twoje podejście :)
  I skorzystałam z linka...

  OdpowiedzUsuń
 2. "Warto także przypomnieć, że w dniach od 1 - 8 listopada włącznie można zyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy, choćby myślnej, za zmarłych. "
  śmieszą mnie te "zasady" :D jak łatwo można się w "wkupić" w "łaski" :D
  ale to tylko moje zdanie;)

  OdpowiedzUsuń

 

Obejrzało nas

Tymczasem w Bydgoszczy...