Ads 468x60px

piątek, 3 lutego 2012

W czasie mrozu dzieci się nudzą...

może niektóre tak, na pewno nie moje pociechy, którym co prawda brakuje długich spacerów, ale w zamian mają sporo urozmaiconych zabaw w domu. Proponuję na dzisiejszy dzień zabawę z balonem, moja córka jest zachwycona!!! Poniżej kilka propozycji zabaw:


  • Zabawa polega na tym, żeby jak najdłużej utrzymać balonik w powietrzu, ale warunek jest jeden nie wolno go dotknąć. Można dmuchać, machać (świetnie gazeta się sprawdza), wygrywa ten kogo balon najdłużej nie spadnie. Można też zrobić tą zabawę z jednym dzieckiem licząc jak długo utrzyma w powietrzu balon lub mierząc stoperem czas, warto zapisywać wynik na tablicy, albo nawet zrobić domowe zawody :)
  • Szalony balon- chyba każdy z nas bawił się w tą zabawę. Nadmuchujemy balon, zatykamy palcami końcówkę i puszczamy. Można spróbować złapać balon w locie, co wcale nie jest łatwa sprawą można też robić zawody, kogo balon dalej poleci. Ten sam balon może nam się przydać do kolejnej zabawy.
  • Koncert balonowy. Nadmuchany balon jest w stanie wydawać dźwięki, jeśli mu w tym pomożemy, w tym celu chwytamy balon za końcówkę i rozciągamy na boki. Nasz "instrument" będzie wydawał ciekawe dźwięki, które na dłuższą metę mogą być wymagające, ale radości sporo. 
  • "Domowy gniotek", to kolejna zabawa. Balona wypełniamy piaskiem lub mąką i dobrze zawiązujemy. Oczywiście można go ozdobić malując oczy, buzie, nos, uszy, a teraz to już tylko pozostaje nam gnieść. 
  • Jeśli chcemy urozmaicić zabawę tradycyjnym balonem, można do środka włożyć kilka nasion grochu albo popcornu, grzechoczący będzie bardziej atrakcyjny. Jeśli ktoś chce spróbować czegoś zupełnie innego można też się pokusić o włożenie piłeczki pingpongowej, gwarantuję fajną zabawę.
  • Można tez pokusić się o balonowy wyścig. Balon wkładamy między nogi i skaczemy do określonego punktu. Zabawa może być zespołowa albo na czas.
  • W karnawale balon może się tez przydać do tańców  np. taniec w parach z balonem między głowami,  z przywiązanym do nogi itp.
  • A jeśli chcemy poczuć już lato proponuje balonowy tenis, rakietkami do ping ponga albo żeby jeszcze bardziej z wakacjami nam się kojarzyło klapkami na muchy.
To kilka zabaw jakie właśnie przyszły mi do głowy, może komuś przydadzą się na zimowe popołudnie z dzieckiem. Podczas zabawy można tez przemycić dzieciom zjawisko elektryzowanie się. Jeśli znasz inne ciekawe zabawy z balonami, zostaw je w komentarzu, może uda nam się stworzyć wielka bazę balonowych zabaw. :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

 

Obejrzało nas

Tymczasem w Bydgoszczy...