Ads 468x60px

środa, 15 lutego 2012

O tym jak być lepszym rodzicem...

Bardzo serdecznie polecam książkę skandynawskiego autora Jespera Juula "NIE" z miłości" wydanego przez wydawnictwo MIND w 2011r. Książkę zakupiłam jakiś czas temu podczas promocyjnej sprzedaży i trochę czasu spędziła na półce czekając na swoja kolej. Kilka dni temu nasza prawie czterolatka ostro dała nam w kość i to był moment, w którym stwierdziłam, że czas zajrzeć do książki i nauczyć się tego konstruktywnego "NIE". Juul naprawdę zna dziecko i to z jakimi problemami spotykają się rodzice.
W recenzji do książki zamieszczonej przez wydawnictwo czytamy:

"Na czym polega sztuka odmawiania dzieciom?
Jakich słów używać, kiedy chcemy czegoś zabronić?
Jak radzić sobie z dziecięcą frustracją?
Czy rodzicielskie NIE może podlegać negocjacjom?
Czy dziecko też ma prawo mówić NIE swoim rodzicom?

Szczere i stanowcze NIE jest często dla dziecka lepsze niż wymuszone TAK. Dlaczego zatem odmawianie przychodzi rodzciom z takim trudem? Jesper Juul, europejski autorytet w dziedzinie wychowania, wyjaśnia, na czym polega właściwa sztuka mówienia NIE. Pokazuje, że konfrontacja z odmową i sprzeciwem to jeden z warunków wychowania silnych i świadomych swojej wartości dzieci."

Książka ta pokazała mi jak ważne jest mówienie "NIE", tak prawdziwie z miłości, właśnie po to, aby moje dziecko kiedyś nie płakało, a ja razem z nim. Lektura tej pozycji potrafi odmienić nasze spojrzenie na siebie, na dziecko, na rodzinę i potrzeby, każdego z osobna.


Szczerze polecam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

 

Obejrzało nas

Tymczasem w Bydgoszczy...