Ads 468x60px

niedziela, 5 lutego 2012

"NIE nowotworom u dzieci" - Fundacja Ronalda McDonalda

Badanie USG dziecka jest bezpiecznym i bezbolesnym sposobem upewnienia się, że rozwój dziecka przebiega tak, jak przebiegać powinien.

Dlatego Fundacja Ronalda McDonalda już od 2005 roku prowadzi Ogólnopolski Program Profilaktycznych Badań Ultrasonograficznych Dzieci, zapraszając dzieci
na pokład specjalistycznego ambulansu medycznego, daru amerykańskiej Fundacji RMHC dla polskiej fundacji. (...)


Badanie jest bezpłatne i obejmuje dzieci w wieku 9 mc - 6 lat. Ambulans jeździ po całej Polsce - na stronie www.FRM.org.pl i Profilu Facebook'owym Fundacji można sprawdzić jego aktualny "rozkład jazdy" i informacje o numerze telefonu rejestracji - do rozmowy będzie potrzebny PESEL dziecka. Ogłoszenia o przyjeździe samochodu są także prezentowane w lokalnych mediach i w przedszkolach. Na miejscu trzeba wylegitymować się dowodem osobistym. Badanie trwa ok. 15 minut - wchodzimy na umówioną godzinę i... tutaj naprawdę nie ma kolejek! Na koniec spotkania otrzymujemy szczegółowy opis naszego malucha.
Nasza rodzinka wybrała się do naszych sąsiadów zza miedzy - do Torunia. Spotkanie z lekarzami było absolutnie bezstresowe - czuje się, że lubią swoją pracę i odnajdują w tym swoje powołanie. Dzieciaki okazały się prawdziwymi bohaterami. :-)


Dorotka jechała na wycieczkę z nastawieniem, że dowie się czy może jeść frytki. Uff... Pan doktor pozwolił naszej córeczce (przy drobnej ;-) rekomendacji taty) "szamać fryty".
W drodze powrotnej do domu, musieliśmy odwiedzić McDonald's.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

 

Obejrzało nas

Tymczasem w Bydgoszczy...