Ads 468x60px

poniedziałek, 20 lutego 2012

MiniMini+ - Gry: Test taty i 4-latki

Dzisiaj odwiedziliśmy stronę MiniMini+. Interesował nas dział Gry, czyli "fajne edukacyjne gry dla małych dzieci". Naszym celem było poszukanie serwisu z grami dla 4-latki. Chodziło o coś takiego, co zainteresuje Dorotkę na dłużej i nie będzie wymagało częstej zmiany gry.

Od początku wejścia na MiniMini+ towarzyszy nam Rybka MiniMini. Jest ona przewodnikiem po serwisie, często opowiada o zasadach wybranej przez nas gry, chwali nas za postępy i zachęca do pracy, gdy coś pójdzie źle. Ten pomysł bardzo przypadł do gustu Pawełkowi (11 m-cy), który śmieje się do Rybki jak do starego znajomego. ;-)


Gry zostały pogrupowane w przejrzyste kategorie tematyczne, więc każdy znajdzie tutaj coś ciekawego dla malucha.

Autorzy postarali, aby aplikacje nie były zwykłymi "zabijaczami czasu", lecz uczyły dzieciaki spostrzegawczości, refleksu, umiejętności rozpoznawania kolorów, kształtów i literek.


Dorotce bardzo spodobał się ten serwis - może grać w większość programów, jeżeli czegoś nie umie zrobić - Rybka MiniMini lub inny bohater opowiada o zadaniu, które należy wykonać.
Dodatkowy plus przyznajemy za "lektora motywatora", który chwali za postępy i pociesza, gdy zadanie nie jest realizowane poprawnie - naprawdę świetny pomysł!


Gry MiniMini+ zrobiły na nas bardzo pozytywne wrażenie - na pewno będziemy tutaj jeszcze klikali.


PS: Zapraszamy także do zapozanania się z naszą recenzją serwisu Dzieci.WP.PL.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

 

Obejrzało nas

Tymczasem w Bydgoszczy...