Ads 468x60px

sobota, 28 stycznia 2012

Tablica motywacyjna - podejście nr 285 ;-)

Czasami nie mamy pomysłu na naszą 4. latkę. :-( Przyjaciółka, która ma 5 córek, powtarza nam, że żadna metoda wychowawcza sprawdzona na jednej, nie sprawdziła się na kolejnej - to bardzo optymistyczne. Próbowaliśmy rozmaitych systemów kar, nagród, "karnych jeżyków"... ale wszystko zawodzi. Dlaczego? Bo (wstyd się przyznać) brakuje nam konsekwencji i uczciwego postępowania w dążeniu do wyznaczonych celów. To wszystko nie jest proste, ale mamy wrażenie, że zaczynamy się rozmijać - szkoda, bo będzie jej i nam coraz trudniej.
Przez pewien czas funkcjonowała u nas "Tablica motywacyjna" z podziałem na dni i na zadania
 - przyklejaliśmy tam naklejki, potem pisaliśmy plusy i minusy. Na początku całkiem to dobrze funkcjonowało, ale chyba nasza panieneczka wzięła sobie do serca to, że jak jej ogłoszono w ciągu dnia, iż dzisiaj za zadanie "x" nie będzie punktów - machała rączką na cały dzień - w końcu i tak nie ma się o co starać.
Dzisiaj widzimy, że czas tą naszą "Tablicę motywacyjną" zmodyfikować i zaproponować coś nowego. Bardzo fajne wzory można znaleźć na Allegro.pl, jest też kilka innych propozycji w Internecie. 
Nam najbardziej przypadła do gustu propozycja, która jest przygotowana jako szablon Microsoft Excel i można ją pobrać z serwisu office.microsoft.com. Ciekawym pomysłem są tutaj pola na "dodatkowe punkty", pola na podsumowania osiągnięć całego dnia i możliwość zaznaczenia nagród, o które walczy nasz zawodnik. Tych elementów nasza dotychczasowa "Tablica motywacyjna" nie miała.

Trzymajcie za nas kciuki!

1 komentarz:

  1. świetnie pomyślane z tymi tablicami, muszę zastosować na moich niezdyscyplinowanych bachorkach:)

    OdpowiedzUsuń

 

Obejrzało nas

Tymczasem w Bydgoszczy...