Ads 468x60px

wtorek, 24 stycznia 2012

Drodzy rodzice, kochajcie się i budujcie relacje z dziećmi!

Drodzy rodzice Waszego dziecka - wasza miłość jest najważniejsza! Dziecko jest przygodą w życiu każdej rodziny - ono jest gościem w naszym domu... potem ucieka w świat - my zostajemy z pustym gniazdem. Każda Wasza rozmowa jest widziana przez dziecko, Wasze gesty są "nagrywane" przez dziecko, Wasza miłość jest nauką miłości dla dziecka. Mamy taką naukę od naszej córki - ona opowiada nam o rzeczach, których teoretycznie nie powinna pamiętać - bo jeszcze nie mówiła i wiele nie rozumiała - ale i tak w główce jej się zakodowało. Cóż, okazuje się, że obrazy w małej główce sieją się, pączkują i owocują.
Kochani rodzice, czy rozmawiacie z dziećmi o uczuciach? Czy mówicie o tym, że je kochacie? Czy one Wam to mówią? Czy czujecie to, że naśladują Wasze zachowania w zabawach figurkami i gdy odgrywają "rodzinę"?
Mili rodzice, jeżeli dzisiaj stoicie w rozkroku, spróbujcie zakochać się w sobie od nowa! Dbajcie o Waszą miłość każdego dnia! Dziecko widzi Wasze relacje! Oczywiście mamy świadomość, że to nie jest łatwe - uczymy się tego całe życie.. Czasem może być potrzebna pomoc specjalistów, lecz wszystko da się wygrać dla miłości! :-)
Drogi tato, największą radością dla dzieci jest to, że idziemy razem na długie spacery i zdobywamy fordońskie górki (Bydgoszcz leży w dolinie :-)) lub budujemy zamki z klocków. Jeżeli nie masz dzisiaj pomysłu na swoje ojcostwo, wskocz na Tato.net - tam jest sporo do poczytania, znajdziesz wiele inspiracji! Przyjacielu, czasem wystarczy tylko, że posiedzisz w dziecięcym pokoju - maluchy na pewno zagospodarują Twoje silne dłonie.


Droga mamo, kup ciasto francuskie w Biedronce, zrób z dzieckiem ciastka z owocami, lub zawińcie w to ciasto parówki, wysmarujcie się mąką - zrobi to Wam dobrze. :-) Jeśli nie masz pomysłów - zajrzyj na Warsztat Mamy.
Nie bójcie się być największymi wariatami w życiu Waszego dziecka! Opłaci Wam się to!

1 komentarz:

  1. Zdecydowanie popieramy apel! Wariactwo to naprawdę fajna sprawa, sprzątanie po tym wariactwie wcale nie musi stanowić przeszkody! :-)

    OdpowiedzUsuń

 

Obejrzało nas

Tymczasem w Bydgoszczy...